Büyükşehir’den Bursa’ya ‘kent’ imecesiyle proje!


Büyükşehir’den Bursa’ya ‘kent’ imecesiyle proje!Bursa Büyükşehir Belediyesi, yeni bir kent imecesiyle yaşlılara yeni bir ‘Huzurevi Kompleksi’ kazandırılmasını sağlaacak.

Dün…

Huzurevi’ndeki yaşlılara mangal partisi, ulvi yeni bir hedefin gönül birlikteliğine de ev sahipliği yaptı.

Başkan Alinur Aktaş’ın bulunamadığı öğle yemeği, Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevleri Vakfı Yönetim Kurulu’nu da bir araya getirdi.

Huzurevi Şube Müdürü Hüseyin Toprak’ın ev sahipliğinde, ilgili bürokratların da katılımlarıyla  yeni ‘Huzurevi Kompleksi’ konuşuldu.

Nilüfer’e bağlı Balat’ta Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 28 dönüm alanın, söz konusu projeye ayrıldığı açıklandı.

Sağlığa dayalı durum ve bakım sınıflamasına göre, 1 idari ve 4 konaklama binasından oluşacak kompekste, sınırlı sayıda bungolav da yer alacak.

Halen 250 dolayında yaşlıya hizmet verilirken, yeni projeyle 650 yaşlıya daha hizmet sağlanmış olacak.

Yaşlılara özel mimari proje uygulanacak.

Finansman için…

Hüseyin Toprak, “Projenin, hayırsever kuruluş ve kişilerimizin desteği sayesinde ve süratle Bursa’ya kazandırılacağından şüphemiz yok.” diyor.

Geleneksel kermesin de…

Gelecek ay yapılacağını anımsatarak, “Bu organizasyon ve daha sonra elde edilecek gelir ve bağışlar, yeni projemizde kullanılacak.” diye konuşuyor.

Kimsesiz veya parası olan olsun…

Yaşlılara özel ücretsiz ve ücretli huzurevleri, her ülke ve toplumunun mutlak kamu hizmeti ihtiyaçlarındandır.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni bir kent imecesi için yeni gönül birliği kampanyasını, basın toplantısıyla başlatacak.