ankara escortBursaspor’a kapalı tahta yakışmadı


Bursaspor’u kuruluşundan bu yana takip ediyorum.Bugüne kadar ben Bursaspor yönetiminin transfer tahtasının kapatıldığını, para yok diyerek ihtiyaç olmasına karşın transfer yapmamasına inanın tanıklık etmemiştim. Bu durumu üzülerek izledim. Hayretle karşıladım.

Büyük umutlarla göreve gelen Ali Ay ve yönetim kurulu bana göre çok çabuk havlu attı.  

Şimdi Bursaspor’da teknik direktör Samet Aybaba acı gerçekle yüz yüze geldi. Yine de pes etmemesi beni çok mutlu etti. Yoksa başka bir teknik direktör ‘parasızlığı ve ödenmeyen taksitleri, maaşları’ bahane eder, çekip giderdi.

Oysa, Samet Aybaba pes etmedi. Ama dünkü Özlüce’de antrenman öncesinde basın toplantısını takip ederken, mutsuzluğunu görmedim dersem doğru olmaz.

Her şeye karşın Samet Aybaba’nın takımından onca eksiğe karşın umutlu olması beni mutlu etti. Aybaba’nın, “Biz de iyi bir takımız. Takım halinde oynadığımız zaman çok mücadele ettiğimizde, temaslı ve coşkulu oynadığımızda gerçekten sahaya yansıttığımız şeyler çok iyi. Oyuncularımızla da az önce onu konuştuk. Kazanmamız gereken bir maç” demesi, kadrosu ile ilgili olarak ta eklediği;

Elimizdeki mevcut kadromuzun içerisinde genç ve tecrübeli oyuncularımız var. Onları harekete geçirmek için farklı şeyler düşüneceğiz, planlayacağız. Planladığımız gibi, ilk 3 yılın birinci yılını çok keyifli ve iyi bir şekilde ilk 10’un içerisinde bitirerek geçirmek istiyoruz” sözleri çok anlamlıydı.

Bursaspor’a inanan, tüm imkansızlıklara rağmen kaçıp gitmeyen savaşmayı seçen Samet Aybaba’ya pazartesi akşamı tüm Bursaspor sevdalılarını tribünleri doldurup sahip çıkmasını bir Bursalı, bir Bursasporlu olarak arzuluyorum.

Bu arada dün antrenman öncesi doğum gününü kutlayan Samet Aybaba’ya da yeni yaşının sağlık, huzur, başarılar ve mutluluk getirmesini arzuluyorum.

Evet cezalı taraftar sayımız oldukça çok. Onlar da biletlerini Bursaspor passolig’i olan arkadaşlarına aktarmaları halinde, tribünler yeniden arzulanan doluluğa ulaşacaktır.