Bursaspor hedefi büyütmek durumunda


Bursa yüksek nüfusu ve sanayileşme seviyesiyle Avrupa nın önemli şehirlerindendir. Aklınıza gelen Avrupa şehirlerinin çoğundan daha fazla nüfusa sahiptir.Diğer taraftan dünyada en fazla sac işleme işinin yapıldığı, tekstil merkezi şehirlerinden birisidir Bursa.
Barındırdığı coğrafi zenginlikleri pek çok ülkede bulunmadığı biliniyor. Böylesi önemli özelliklere sahip bir şehrin güçlü bir futbol takımı olması beklenir.
Henüz genç bir kulüp olması rağmen lig şampiyonluğu dahil birçok başarıya imza atmış bir Bursaspor a sahibiz. Takımımız, kısa bir süre önce Türkiye Kupası finalinin son anına kadar önemli bir mücadele ortaya koydu.
Ancak Bursaspor un bu başarının ardından saygın teknik direktörünü ve yıldız futbolcularını kaybettiğini görmekteyiz. Kayıpları yerine koymak için büyük bir çabaya ihtiyaç duyulacaktır önümüzdeki süreçte.
Bursaspor yeni stadı tamamlanırken ortaya bir vizyon koymalıdır. Timsah Arena nın taraftarla doldurulması gerekmektedir. Bu amaç için iyi bir takım kurulması şarttır. Sürükleyici, yıldız isimlerle kadro desteklenmelidir. Dolmayan tribünlerle takıma motivasyon katmak söz konusu değildir.
Timsah Arena nın işletilmesiyse ayrı bir konudur. Bu devasa tesisin sürdürülebilirliği için gelir sağlanmasına ihtiyaç vardır. Tüm bu bilgiler göz önüne alınarak Bursaspor un büyük bir vizyon oluşturmasına ihtiyaç duyulduğunu söyleyebiliriz. Bursaspor bu noktadan sonra ya uluslararası başarılara imza atacak seviyeye ulaşacaktır ya da ligde yer bulmaya çalışan, ekonomik sorunlarla boğuşan bir konuma gelecektir. Bursaspor un hedefi büyütmekten başka bir şansı olmadığı görülmektedir. Başarılara imza atarak şehre katkı sağlayacak bir Bursaspor hepimizin isteğidir. Ancak bu hedefe varmak için ciddi bir planlamaya ve finansman yaratılmasına ihtiyaç duyulacaktır. Alışagelmişin dışında bir çalışma düzeninin ortaya konması ve Bursa ya gönül veren herkesin bu çalışmalara desteğinin sağlanması gerekecektir.
Hepimiz kupaları müzesine götüren ve maddi problemi olmayan bir Bursaspor u istiyoruz.

EKOHABER