ankara escortBursaspor 1 bir eriyor!


Mutlak kazanılması gereken bir mücadele halene geldi Bursaspor için Atiker Konyaspor mücadelesi. Rakip Konya, Aykut Kocaman ile iyi bir seri yakalayan ikinci yarının formda takımı.Alt sıralardaki takımların kazanmalarıyla birlikte puan farkı, Timsah ta beraberliklere abone olunca eriyip gidiverdi. Yani bir anlamda makas daraldı.

Samet Aybaba ne yapacak diye beklerken, Rumen Latovlevici, Arjantinli Vergini ilk onbirde. Chedjou ile Henri Saivet yedek kulübesinde.

Maç öncesinde Senegal Büyükelçiliği Başkatibi Moustapha Fall maç öncesi Bursaspor’un Senagalli oyuncuları Sakho, Saivet, Badji ve Konyalı Diagne’ye plaket verdi.

Maça Konyaspor müthiş başladı. Daha 18. Saniyede Jahoviç indirdi, Ömer Ali ceza alanında buluştu. Bom boş vurdu. Allah’tan Muhammed çok iyi yer tuttu.

Sonrasında kontrol Bursaspor’a geçti. Takım olarak en büyük sorun, dikine oynayıp, rakip kaleye gitmek yerine, yan pas oynamayı tercih edince oluşabilecek ataklar da eriyip gitti.

Atiker Konyaspor’un ilk 45 dakikadaki planı orta alanı ve savunmasını kalabalık tutup, atılan uzun topu Jahoviç’in indirmesi ve Ömer Ali’nin becerisiyle golü bulabilmek üzerine kurulmuştu.

Savunma zaman zaman hatalar yapsa da rakibine gol şansı vermedi. Bursaspor’un üzerinde gerçekten kara bulutlar dolaşıyor. 4. dakikada Umut Meraş’ın şutu kale direğinde patladı.

Şunu bir kez daha gördük ki Bursaspor bu sezon penaltı özürlü takımı olacak galiba. 41.dakikada kazanılan penaltı. Bu kez topun başında Umut Nayir. Genç golcü zor olanı yapıp topu kalenin direğine nişanlıyor.

Sonrasında ise Yusuf Erdoğan uzatmanın son dakikasında kale sahasının hemen dışından fileler yerine taca atınca ilk yarının da skoru 0-0 oldu.

Maçın ikinci yarısı Bursaspor’un müthiş baskısı ile başladı. Umut Nayir’in iki harika kafa vuruşunu kaleci Serkan Kırıntılı kurtararak gole izin vermezken, bir anda maçın kaderini çizen isim oldu.

Bu sezon Bursaspor’un VAR ile başı dertten kurtulmuyor. Henri Saive’nin 75.dakikada bu sezon attığı gol VAR’daki Alper Ulusoy’un faul gerekçesiyle görmesini istediği pozisyonda Halis Özkahya karara uyup golü iptal etti.

Sonrasında Atiker Konyaspor Yatabere ve Fofana’nın hızlı hücumlarıyla pozisyon buldu. Son bölüm taraftarların Ali Ay ve yönetimi istifaya davet etmesi maçın önüne geçti.

Penaltı atamazsan, fileler yerine iki kez kalenin direklerini döversen, tabii ki üç puanı alamazsın. Ligdeki 12. Üst üste dördüncü beraberliğini alan Bursaspor’da tehlike çanları erken çalmaya başladı.

Önlem alabilme şansı da yok.

Bundan sonra Bursaspor’un işi Allah’a kaldı.