Balıkesir escort İstanbul masaj salonuBursa’da finalin adı: Aktaş-Bozbey!


Bursa’da finalin adı: Aktaş-Bozbey!CHP’nin dünkü resmi açıklamasından sonra, yerel seçimde Bursa’daki finalin de adı konulmuş oldu.

AK Parti-MHP İttifakı’nın adayı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve CHP-İYİ Parti İttifakı’nın adayı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sandığın en büyük rekabeti olarak, karşı karşıya geldiler.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdoaroğlu; İstanbul ve Ankara’nın ardından, Bursa’da da iddialı olmak ve sonuca gitmek için Bozbey’le kazanmak istiyor.

‘Büyükşehir’ adaylığı resmen açıklanan Bozbey, son 2 yerel seçimde anılmanın da sonrasıyla sosyal medya hesabında, “O sene, bu sene…” mesajını paylaştı.

...Ve!
20 yıldır yönettiği ilçedeki “Gülümseyin Nilüfer’desiniz” sloganını, yerel seçim süreciyle artık “Gülümse Bursa, biz geliyoruz” sözüne uyarladı.
Bugün…

Ankara’dan dönecek olan Bozbey’e, CHP’liler tarafından saat 15:00’de Barakfakih Kavşağı’nda karşılama töreni düzenlenecek.

Sonrasıyla…

Kent Meydanı’nda, saat 16:00’da halkla buluşacak.

Böylelikle…

Rekabetteki yerini alacak!

Yerel seçim için…

Bursa’daki finalin adı; Aktaş-Bozbey oldu.

Son durumla…

‘Milli Görüş’ kavramıyla başlayan, muhafazakâr siyasetin önemli merkezlerinden, AK Parti’nin kuruluşuna varan yeni sayfanın açılmaya başlandığı, her daim il adayı olarak anılan İnegöl’ü 3 dönem yöneten Aktaş, rakibiyle artık sahada…

Siyasi partisinin kararıyla getirildiği göreve aday gösterilen Aktaş, millet iradesi tarafından da tercih edilebilmek için meydanda olacak.

‘Büyükşehir’ adaylığı için, olağan beklentinin bile konuşulduğu Faruk Çelik’in yerine, adaylığı ilan edilmişti.
Bursa’nın geleceği için…
Aktaş, kurumsal istikrarlı mali yapı üzerine kurulu Seçim Beyannamesi’nin hazırlığını, aslında epey süredir yürütüyordu.

Yakın ve orta vadeli imar ve ulaşım planlamasıyla altyapıyı oluşturmak isteyen Aktaş, şehircilik anlayışı iddiasını yüksek sesli ifade eden ve tüm Bursa’ya Nilüfer’i referans gösteren Bozbey’le rekabet yürütecek.

Aktaş, önceki yıllara kıyasla tam çözümlere yaklaştıran veya hedefe ulaştıran 5 yıl ve ötesini vaat edecek.

Bu arada…
Nilüfer Belediyesi’nde 2 dönemi aşkın başkan yardımcılığını yürüten; Mimarlar Odası Bursa Şubesi’nin eski başkanlarından mimar Turgay Erdem de, Bozbey sonrası yeni 5 yıla ‘Başkan Adayı’ ilan edildi.

Cesur olduğu, bazı çevrelere karşı dik durduğu, kamu lehine tabuları gerekçesiyle toplumsal olumlu görüşlerle anılan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da, dün yeniden aday gösterildi.