Bir varmış, bir yokmuş, Tanrı'nın kulu çokmuş…


Olanlardan haberi olmayan prenses kulübeye girip yatar. Yedi cüceler eve gelince ne görsün. Yıllardır ettikleri duaları Tanrı yanlış anlamış her birine birer tane yarım yerine ortaya bir bütün vermiştir. Bu mesaj koalisyon mesajıdır.Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, deve tellal, pire berber iken ülkenin birinde bir kraliçe yaşarmış. Masal bu ya, bu kraliçenin bir de üvey kızı varmış. Bu arada deve demişken şu diyanet işlerinin makam arabası olarak “zırhlı deve”  tavsiye etmiştim ama dinleyen yok. Neyse, bu prenses o kadar güzelmiş, o kadar güzelmiş ki…

Bütün dünya ona âşıkmış. Bizde var şimdi bütün dünyanın kendisine hayran olduğunu zanneden bir zat.  Neyse konumuz bu zat da değil. Kötü kalpli kraliçe ki, kalbinin kötü olması kardiyalog işi iken masalın içine neden ederler bir türlü anlamam. Prensesi ortadan kaldırmak için Avcı Mafyası ile işbirliği yapar ve paralel yapıya yüklü miktarda para verip prensesi ormana götürüp öldürmesini ister.

Kötü kalpli kraliçeden parayı kapan kötü kalpli avcı, karanlık ormanda kıza ne yaptıysa artık sapık, sonra serbest bırakır. Ormanda kaybolan prenses Hansel ve Gratel’den adres sorar ama anlamaz. Sonunda yorulur ve bir kulübeye sığınır.

Kulübe sahipleri Yedi Cüceler, kaçak yaptıkları binada sessiz sedasız etliye sütlüye bulaşmadan yaşayıp gitmekte ve Orman Muhafaza Memurlarına çaktırmadan odun kesip satmaktadırlar. Kaçak binalarının ruhsat başvuruları yapılmış ancak yapı kullanma harcı rüşvetten daha fazla olunca öylece kalmıştır.

Neyse bütün bunlardan haberi olmayan prenses kulübeye girip yatar. Yedi cüceler eve gelince ne görsün. Yıllardır ettikleri duaları Tanrı yanlış anlamış her birine birer tane yarım yerine ortaya bir bütün vermiştir.

Yedi cüceler bu mesajı koalisyon olarak algılayıp kendi aralarında görüşmelere başlarlar. Her birinin kırmızı çizgisi görüşme sürecinde sürtüne sürtüne aşınıp dökülünce geriye hiç çizgisi olmayan dönüşümlü kocalık sistemi kalır.

Yedi cüceler koalisyon görüşmelerini uzun tutunca beyaz atlı prens, pamuk prensesi kendi sarayına götürür ve adını külliye yapar. 

Yedi cücelerin akılları başlarına gelir ama iş işten geçmiştir. Pamuk prenses zehirli elmayı yemekten kurtulmuş ve kötü kalpli cadının da beyaz atlı prens olduğunu anlamamıştır.

Sıcaklar bastırdı aman dikkat…