Biliç şimdi oldu piliç


Beşiktaş taraftarına göre bu sezon başında aldığı başarılı sonuçlar ve oynadığı etkileyici futbolun(!) perde arkasında genç bir teknik adamın çok ciddi bir rolü vardı.O bu sezon başı ve iki hafta öncesine kadar, birçok medya kuruluşu, köşe yazarı ve BJK taraftarının kahramanıydı. UEFA Avrupa ligi serüveninin ve Liverpool maçı sonrası kendisine başarı payı çıkarılan ismiydi.

Beşiktaş taraftarına göre bu sezon başında aldığı başarılı sonuçlar ve oynadığı etkileyici futbolun(!) perde arkasında genç bir teknik adamın çok ciddi bir rolü vardı.

İşte size taraflı yaygın medya grubunun yazdığı, yere göğe sığdıramadığı bir takımın ve bir teknik direktörün gözden düşmeden önce TFF, MHK ve İstanbul medyasının kollaması ile bir dönem rüzgarının estiği BJK Teknik Direktörü Slaven Biliç için düzülen methiyelerin başlıkları.

Peki ne oldu da kahraman Biliç şimdi oldu piliç?

Her şey BJK - Gaziantepspor  arasında oynanan ve berabere biten maç sonrasında başladı. O maça kadar, o çok övülen BJK takımı gitmiş, Demba Ba da dahil olmak üzere başta Biliç’in kellesi istenmeye başlanmıştı. Taraftarlar daha maç içinde “Biliç istifa, yönetim istifa” naraları atıyordu.

O maç sonrası BJK takımı sudan çıkmış balık misali çırpınıyordu. Her maç sırasında istenen Biliç’in kellesi bugüne kadar yerinde kaldı. Bakmayın siz BJK Başkanı Fikret Orman’ın bugün yaptığı “Biliç ile yollarımızı ayırmadık” söylemlerine… Görünen o ki, en fazla iki haftası kaldı.

Hani nerede takımını şampiyonluklar için sevmeyen BJK taraftarı?!

Hani “iyi günde, kötü günde yanında oluruz” diyen semt takımı seyircileri?!

Önemli olan başarıyı sahiplenmek değil. Başarıya camianın tüm ferdi olarak ulaşmak…