Başka Bursaspor Yok!


Başka Bursaspor Yok!Ligin boyunun kısaldığı haftalara girdiğimizde Bursaspor’un son haftalarda aldığı kötü sonuçlar maalesef ligin son sıralarında yer almasına camia ve gönül veren taraftarların bir hayli üzülmesine yol açmıştır. Bundan sonraki haftalarda tüm özverimiz ve dayanışma içerisinde bu kötü gidişe son vermek için şehrin bütün dinamiklerinin harekete geçeceğine inancım sonsuzdur.

Bursaspor taraftarı ertelenen maçta karda, buzda, fırtınada  takımını yalnız bırakmayacak kadar vefakar ve cefakardır. Takımını seven şehrine sahip çıkan duyarlı böyle bir gönüldaş ordusuna sahip çok az camia vardır. Artık kişisel hırslarımızdan kurtulup Bursaspor’un geleceğinden daha önemli bir menfaat olmadığını kabullenerek ligin sonunu kazasız ve belasız şekilde getirmemiz gerektiğinin farkında olmalıyız.

Kişisel hesaplaşmalar ve suçlamalar ile hiçbir yere varılamayacak, bu durumun takıma daha fazla zarar vereceği bilinci ile reaksiyon gösterilmelidir. Bir yılın hatta üç sezonun muhasebesinin yapılması gereken zaman diliminin sezon sonu olması gerekmektedir. Teknik heyet için son şansın Sivasspor maçı olacağı gelinen durum itibariyle ortaya çıkmaktadır.Teknik Direktör Samet Aybaba eski takımına karşı alacağı galibiyetle bir nefes almayı zorlu geçecek Ankaragücü ve Galatasaray maçları için moral depolamayı düşünecektir. Aksi alınabilecek bir sonuçta  gelinen nokta itibariyle teknik heyetin göreve devam edebilmesi zor gibi gözükmektedir.Samet Aybaba’nın geçmiş haftalarda yaptığı kadro seçimi konusundaki yanlışları tekrarlamayarak en ideal kadroyu sahaya sürme noktasındaki beklenti düzeyini oyunda gözüken efektif anlayış ve alınan sonuç ile ispatlaması gerekecektir.Kadro konusundaki bazı inatlarından vazgeçerek galibiyeti getirecek en verimli kadroyu sahaya sürmek zorundadır.

Bursasporumuzun kalan maçlarını analiz ettiğimizde kendi evimizde oynayacağımız Sivas,Galatasaray,Trabzon,Akhisar ve Göztepe maçları ligde varoluş durumumuzu belirleyen maçlar olacaktır.Özellikle puantaj olarak rakibimiz konumunda olan  Sivas,Göztepe,Akhisar maçları 6 puanlık maçlar olarak değerlendirilmektedir.Bu maçlardan kesinlikle kayıpsız çıkmak gerekmektedir.Deplasmanda oynayacağımız Ankaragücü,Alanya,Kasımpaşa ve üst üste iki deplasman maçımız olan Erzurum ve Antalya maçları ligin tansiyonu en yüksek olan maçları olacaktır.Ligde kolay maç yok dolayısıyla deplasmanda oynayacağımız maçların alt sıralardaki rakiplerimizle olması zorluk derecesini bir kat daha arttırmaktadır.Bu tablonun kendi evimizde puan kaybına tahammülümüzün kalmadığını bir kez daha gözler önüne sermiştir.

İç saha maçlarımız için tribünlerimizi Sivasspor maçı ile birlikte dolduracağımızı ve büyük Bursaspor taraftarının takımını ne kadar sevdiğini ve bu zor gününde destekçi olduğunu bir kez daha gösterecektir.Bu haftalarda sağ duyulu olmak zorundayız.Sonuçta ligin sonunu bu oyuncu grubuyla getireceğiz.Motivasyon ve dayanışma ortamı Bursaspor’un kurtuluşunun en önemli reçetesi olarak gözükmektedir.

Bursaspor ve Türkiye’de bir çok kulübün mali imkansızlıklar ve borç batağı içerisinde olması gelecek için yapılacak yeniden yapılanma çalışmalarını da sınırlandırmaktadır. Geleceği düşünmek için bugünü kurtarmak gerekliliğinin ehemmiyetinin çok ciddi şekilde anlaşıldığını düşünmekteyim. Allah korusun alt liglere bu borç batağı ile düşen Mersin ve Gaziantep gibi kulüplerin ne durumlarda olduğunu görmekteyiz. Şampiyon şehir Bursa’nın artık bunları konuşmak yerine sportif başarılara ulaşan bir noktada olması gerektiğini çoktan hak ettiğini buradan haykırmak istiyorum.