Ateşten gömleği seviyoruz


İş bilmeyen ve bilmediği işi ise profesyonellere teslim etmek istemeyen yöneticiler, dile kolay tam üç yıldır Bursaspor’a ateşten gömlek giydirmeyi, tribünlerdeki insanları ise neredeyse ‘kalp krizi’ geçirtecek kıvama getiriyor.Ben ve birçok spor yazarı arkadaşımız, Bursaspor’un tüzüğünde yazdığı gibi bir sportif direktöre ihtiyacı olduğunu belirtmiş, yazmış ve ekranlarda söylemiştik. Ancak sanki ‘oyuncağı elinden alınacak’ insan olmak istemeyen yöneticiler, kendi bildiklerini uygulamak için bildiklerini yaparken, bir anlamda da bindikleri dalı kestiler.

Hesap uzmanı olan bizler şimdi elimizde kalem ve kağıt kalan 6 maçtan kaç puan çıkartırız, rakiplerimiz ne yapar eder diye, hesap yapma kalitemizi maşallah yönetim sayesinde de geliştiriyoruz. Mesut Bakkal, 7 maçlık görevi kabul ederken, ateşten bir gömlek giydiğini zaten biliyordu.

Trabzonspor karşısındaki mücadele gerçekten çok güzeldi. Ama bu güzellik her zaman olduğu gibi son vuruşu yapacak isim yokluğunda tıkanıp durdu. Bursaspor zaten Saivet ile sahaya on kişi çıkıyor. Oyun kurucun olmayınca, zaten pozisyon üretemiyorsun, para para diye tutturan golcün ise saman alevi gibi bir parlıyor, sonrasında uzun süre kayboluyor.

Mesut Bakkal ile birlikte Bursaspor’da bir şeylerin değişeceğine inanıyorum. Gelin hep birlikte kalan maçlarımıza bakalım;

İstanbul’da Kasımpaşa, içeride Akhisarspor, deplasmanda Erzurumspor ve Antalyaspor, içerideki son sınav Göztepe, sezon ise deplasmandaki Evkur Yeni Malatyaspor mücadelesiyle noktalanacak.  İçeride maç kazanamayan Bursaspor, deplasmanda neler yapabilecek doğrusu çok merak ediyorum.

Zorlu bir süreç. Bizim gibi her takım sıkıntı yaşıyor.

Bakalım kaç puan toplayacağız. Biz kazanırken rakiplerimiz neler yapacak. Gerçekten içinden çıkılması çok zor bir bilmeceyi çözmek istiyoruz. Bunun içinde Bursa’nın siyasilerinin de artık devreye girmesi gerektiğine inanıyorum. Artık siyasetçilerde seçim günleri Bursaspor’u değil, bu kritik anlarda da yeşil beyazın yanında olsunlar. Olsunlar ki bu girdaptan yine bir kez daha çıkalım.

Bu ligden bir kez daha düşmek, Bursaspor’un tarihine inanın kara bir leke çalmak gibi olacak.

Ne diyeyim Allah sonumuzu hayır etsin.