Balıkesir escort İstanbul masaj salonuAnlayın artık!


Bursaspor kötü hakem ve kendi yanlışlarının birleşimi ile yine kazanamadı.Ligde şu ana kadarki performansıyla zirve mücadelesi veren Malatyaspor , Erol  Bulut’un 1 puana razı anlayışıyla sahadaydı.

Düdük çalar çalmaz kendi sahasında yerleşen Malatyaspor’un üzerine gitmeye başlayan Timsah, rakibin ciddi alan ve adam savunmasıyla karşılaştı. Gol atmaya niyeti olmayan; tek hedefi  Bursaspor'u kalesine yaklaştırmamak olan konuk ekip, 40. dakikaya Muhammed'in kalesine tek bir atak bile geliştiremezken, yeşil beyazlılar rakibin kilidini açmak için sürekli arayıştaydı.

Ancak bu arayışın sonuç vermesi için gerekli olan kreatif ayak eksikliği yine hissediliyordu.

Savaşan, mücadele eden bir takım olmak çok güzel; ama gol bulmak tesadüflere veya rakibin bariz hatalarına bağlı oluyor.

Yani mücadele, hırs  falan özellikle gol ararken  yetmiyor . Top kazanılıyor, atağa çıkılıyor; ama ayağı kötü oyuncular yüzünden ataklar sonuçlandırılamıyor. Buna en iyi örneklerden biri Barış. Hemen her top kötü kullanılır mı be güzel kardeşim ! Gerçekten bu oyuncu orta saha çizgisini falan geçmesin. Hücuma zerre katkısı yok. Ayağına aldığı topları sürekli kötü kullanıyor.

Neyse ki Bursaspor’un rakibi hataya zorlayan baskısı sonuç verdi ve  Umut Nayır’ın bir an boş bırakılması ile Bursaspor ilk yarıyı bitirirken öne geçmeyi başardı.

İkinci yarı başlar başlamaz ise Malatya’lı oyuncuların ‘tiki taka’ tarzı gol atmasına Bursasporlu oyuncular el birliği ile izin verdi.

Bir tane Bursasporlu futbolcu da “Hop hemşerim nereye gidiyorsunuz?” demedi.

45 dakika yüklenen Bursaspor golü zor bulurken , konuk ekip ikinci gelişinde hem de göstere göstere beraberliği yakaladı.

Beraberliğin ardından Bursaspor yine tempoyu artırırken cezaalanı içinde topa elle temas eden Malatyalı oyuncu için penaltı itirazında bulundu. İlk yarıda Bursaspor’un kornerinde bile Var incelemesi yapan Hakem Bülent Yıldırım, bu pozisyonda itirazlara rağmen Var’a gitmeye gerek görmedi. Hemen sonrasında Lato’nun kendine has gollerinden birini ise gol öncesi ikili mücadelede faul gerekçesiyle iptal etti. 

Futbol fiziki mücadeleye dayalı bir oyun, goller öncesi bu tarz pozisyonlara bakılacaksa 10 golün 9’unun iptal edilmesi gerekir. Nitekim aynı Malatyalı oyunu az sonra ceza alanı içinde hakemi yine aldattı.

Sonrasında Bursaspor maçın sonlarında bu kez Var marifetiyle penaltı kazandı.

Yeşil beyazlı iki oyuncuya müdahale olduğundan bu kez penaltıyı vermek zorunda kaldı.

Ancak şunu net olarak ifade etmek istiyorum. Bülent Yıldırım maçın başında sonuna kadar Bursaspor'a karşı art niyetli olduğunu sürekli hissettirdi.

Penaltıda topun başına ise Aytaç geçti. 

Açık söylüyorum. Bursaspor’da penaltı atmaması gereken iki oyuncu varsa biri Barış diğeri de Aytaç’tır. 

Takımın en hırslı, en mücadeleci iki ismi O’nlar; ama yetenek başka bir şey.

Bu iki oyuncunun topa arası iyi değil işte değil.

Nitekim Aytaç topu direğe nişanladı ve galibiyet kaçtı.

Yılların Samet Hocası penaltıyı atacak en doğru ismi nasıl seçemez akıl alır gibi değil.

En az hakem kadar bu hata da kaçan galibiyetin sebebiydi.

Bursaspor ligin ilk yarısını 21 puanla kapadı.

Yanlış 'Var' ve hakem kararlarını ve eldeki kadroyu da düşünürsek bu puan normal denebilir.

Ama hep vurguladığımız gibi ikinci yarı daha zor geçecek. 

Korkulu rüya görmemek için eldeki kadroya kanat, 10 numara ve forvet takviyesi mutlaka gerekiyor.

Maddi sıkıntıları sürekli tekrar etmektense çözmek için en gerçekçi adımları atmak lazım.

Bursaspor sahada başarılı olmadan maddi sorunlar çözülemez.

Kulübü yönetenler bunu artık anlamalı.