Aktaş’tan, ‘popüler’ dedikodulara cevap!


Bursa’da dün Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin gündemindeki bir program, yerel seçim dönemi için dikkat çekiciydi.Sandığa, sayılı günler kalınca…

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sandık sonucu ve sonrası günler için rakip saflardan yükselen söylentilere, dünkü fotoğrafla cevap verdi.

Bağlı işletmelerden…

BURFAŞ’ın 300 personeli için sözleşmeye imzalar atılırken, ciddi artış ve kazanımın müjdesi, uygulamaya geçiriliyordu.
Aktaş, BURFAŞ Genel Müdürü Furkan Banaz’a o an verdiği talimatıyla da, yılbaşı itibariyle de farkların ödenmesini müjdeliyordu.

Sözü, siyasal rekabete getirdi…

Yerel seçim sonrasıyla, 2 bin 500 kişiyi işten çıkaracaklarına dair söylentiyi, hayret ve tepkiyle karşıladı.

BURFAŞ’la imzalanan sözleşmeye işaret ederken…

Yerel yönetim kurumunun yöneten belediye başkanı olarak da, “Aksine, ben adam alacağım. Bazı yerlerde, eksiklerim var.” diyordu.

Sözlerinin devamıyla…

Rakibinin yönettiği Nilüfer Belediyesi’nde, temizlik görevlilerinin maaşlarının ödenmediği de, ifade ediyordu.

OLEYİŞ Sendikası Genel Başkanı Cemail Bakındı Kaynak, vaktinden önce sözleşme imzalayan ve çalışanları böyle düşünen işveren politikasıyla karşılaşmadığını söylüyordu.

Örnek gösterdiği Aktaş’ın, personelin başından eksik olmaması dileğiyle dua ediyor ve “Amin!” diyordu.
Program sonrasıyla…

Gazetecilerle kısa sohbet eden Aktaş, dolaylı kanallardan kendilerine ulaştırılmaya çalışılan ve Cumhur İttifakı’nı güya sıkıntılı ve hatta kaybeden gösteren anketleri eleştirdi.

Söz konusu anketler için…
Yapılan teknik araştırmalarda, ‘anket bilimi ve verileriyle bağdaşmayan sonuçlara varıldığı’ vurgulanıyor.

Moral, huzur bozmak ve dikkati dağıtmak isteyen çevrelere mesaj göndererek, “Asıl anket 31 Mart akşamı ortaya çıkacak. Biz elimizdeki anketi açıklamıyoruz. Allah’ın izniyle öndeyiz ve sahada farkı artırmak için çalışıyoruz.” diyordu.

Bu arada…

AK Parti, Bursa’da kazanmayı 18-0 olarak düşünmeye başlarken, camia içerisinde ‘Nilüfer’in de, İzmir’in de kazanılacağı’ beklentisi bulunuyor.