Aklımda deli sorular


Dünya uzay yarışında, biz hamdolsun meclisimize bir başkan edindik. Uzayda kalacak kozmonotlar için gıda ve destek ürünleri götüren 3. roket de yanıp parçalandı. Şimdi Baykal CHP’ye genel başkan olur mu?Aynı zamanda hız ve güç denemesi ile ayrılan parçanın dik inişi de denenecekti ama olmadı. Baykal’a kaç oy çıktığını merak etmedi hiç kimse. Bütün ilgi askeri üsteydi.

Hap ve benzeri şeylerle değil bu defa doğrudan dünyada üretilmiş ürünler test edilecekti. Kaç turda seçtik? Hala işin içinden çıkamadı bizim kanallar.

Besin maddelerinin uzayda çürüme şansı bulamayacakları için diri kalma süreleriyle uğraşıyor Rus gıda mühendisleri… CHP kaç oy kaybetti, fireler kimlerdi?

Yer kürede üretilen mahsullerin içindeki oksijen miktarı minimize edilip canlı kalmaları sağlanıyor şimdi. GDO ile değil, doğrudan yapılacak ozon tedavi yöntemi yeterli olacak mı? MHP, AKP ile mi koalisyon yapar?

Okyanus tabanındaki basınç nasıl değerlendirilir? Bu basıncın yer küre üzerinde kompresör etkisi sağlanabilir mi? Hükümet kaç tur görüşmede kurulur?

Beş üniversitenin uzay bilim dalı başkanları ABD Senatosunu Uzay araçlarındaki başarısızlık ve nedenleri konusunda bilgilendiriyor. ABD Başkanı bu yüzden sıkıntılı, Beyaz Saray bahçesinde izcilerle kamp kurup oyunlar oynuyor. Senatodan beklediği hiçbir karar çıkmıyor, çünkü bilim adamları, meşgul edilmemesi için ricada bulundular. İftarda ne konuştu? Muhtarlar iftara neden çağırılmıyorlar?

Cern’de 3. deney başlamak üzere… 14 ülke deney için gereken payları yatırdı. Geri çektiğimiz 2 hocadan biri kendi imkanları ile Cern’e gidiyor. İftar masasının çapı kaç metreydi?

Hollanda Hükümeti son 5 yılda sportif faaliyetlerde beklenen başarıyı gösterilemeyen bütün branşlarda sporcularını yenileme kararı aldı. Bir milli atletimizi daha pistlerden men ettik. Hem de uzun yıllar dönemeyeceği şekilde cezalandırarak.

Uzaya gönderilecek araçların gövde hafifletmesi başarılı olur mu? IŞİD bu hafta kaç kişiyi daha Suriye’den kaçırır?

MHP ye genel başkan mı gerekiyor? CHP, AKP ile nasıl bir ortaklık yapar? Kimin kırmızı çizgisi uzun?

Aklımda deli sorular…