Ah be Stancu o gol kaçar mı?


Bursaspor, kalan 6 maçını da final havasında oynayacağı belliydi.



Türk futboluna Fransız kalan Paul Le Guen’in gönderilmesinin ardından Özlüce’de ayrı bir bahar havası gelmişti.

Yeni teknik direktör Mustafa Er ile Timsah’ın nasıl bir değişim içerisinde olacağı ise merakla bekleniyordu.

Kasımpaşa maçında tel tel dökülen Delarge’ı Mustafa Er maç kadrosuna bile alınmadı. Jires Kembo ise kulübede kaldı. Kasımpaşa maçında Mustafa Er, kadroda üç değişiklik yaptı. Yusuf Erdoğan, Ertuğrul Ersoy ve Furkan Soylap’i ilk on birde sahada gördük.

Maç öncesi İzmir’de gerçekten muhteşem bir atmosfer vardı.

Herkes ele ele kol kola önce Alsancak kordonda gezdiler, sonrasında ise tribünlerde yan yana maç izlediler.

Dostluk rüzgârı hakem Bülent Yıldırım’ın başlama düdüğü öncesinde de esti.  Aynı Bursa’da olduğu gibi İzmir’de de Göztepe taraftarı Bursapor ile takımlarını el ele tribüne istedi.

Bu tablo gerçekten, iki takım arasındaki dostlukların tribünlerde de aynı güzellikte devam ettiğinin en güzel işaretiydi. Aynı Bursa’da olduğu gibi tezahüratlarda ise Bursaspor tezahürat yaparken, Göztepeliler sustu. Onlar yaparken bizimkiler susmuştu. Aynısı İzmir’de tekrarlanması maça ayrı bir güzellik katkı diyebilirim.

Maça Bursaspor çok istekli başladı. Orta alanda özellikle Furkan Soyalp ile Batalla iyi bir uyum sağlayınca baskılı bir Bursaspor gözlendi. Hatta Yusuf Erdoğan, o bunaltıcı sıcak altında oynanan mücadelede iki net pozisyon buldu.

Yusuf’un vuruşlarında top kaleye tutmadı. Belki Yusuf, bencillik etmeyip, Furkan veya Stancu’yu görebilmiş olsa, skor tabelası ilk yarıda değişmiş olurdu. Göztepe’nin Ghilas ise atakları ise Ertuğrul, Barış ve Titi tarafından durduruldu.

Böylece temposu yüksek bir ilk 45 dakikada iki tarafta gol atma başarısı gösteremedi.

İkinci yarı ben Bursaspor’dan golü beklerken, Göztepe buldu. Maçın hakemi Bülent Yıldırım, Yusuf’a Sabri’nin yaptığı faulü devam ettirirken, Ertuğrul yapınca ham faulü verdi, hem de kartı gösterdi. 51. Dakikada Sabri Kullandı Ghilas’ın kafasında top yerden sekip filelere gitti.

AH STANCU AH

Gol sonrası Batalla öyle bir pas attı ki Stancu kaleci Beto’yu çalımladı ve topu boş kale yerine yan ağlara gönderdi. Rumen golcü aslında bize bu sezon böyle golleri yaşatmıştı. O bile stresten topu boş kaleye atamadı.

Beraberlik için rakip yarı alana tüm hatlarıyla yüklenen Bursaspor, kalesinde 79’da sürpriz bir gol daha gördü. Ve Ghilas’ın yerine giren Tayfur farkı ikiye çıkardı.

Son bölüm maç tamamen Göztepe ceza alanı içerisinde oynandı. Batalla’nın doksana giden şutunu inanılmaz bir refleksle çıkartan Beto gole izin vermedi.

Mustafa Er; son bölümde Sow’u da sahaya sürdü.

Batalla’nın 87. Dakikada kale sahası içerisine bir orta yaptı. Golcü Sow topa dokunamayınca Bursaspor bir golden oldu.

Bunaltan baskı aynı dakikada golü getirdi ve Grozav’un pasında Sow farkı bire indirdi.

Gol sonrası inanılmaz bir baskı kurduk. Ama son vuruş gelmeyince Bursaspor, kritik bir yenilgi alarak ligdeki düşüşünü de durduramadı.