Bursa ‘basketbola’ sahip çıkmalı


Bursaspor Basketbol takımı 4 yılın emeği karşılığında hedeflenen şampiyonluğa ulaştı ve Tahincioğlu Süper Ligin’nin yeni takımı oldu.Bursaspor Basketbol takımı 4 yılın emeği karşılığında hedeflenen şampiyonluğa ulaştı ve Tahincioğlu Süper Ligin’nin yeni takımı oldu.

Bu sezon tarihi Atatürk Spor Sarayı’nda inanılmaz keyif aldığımız maçlar izledik. Düzce Belediyespor maçındaki yenilgiyle üzüldük. Ama arkasından öyle maçlar kazandık ki kendimizi ligin en tepesinde bulduk.

Bu başarı kazanılırken, Bursaspor Basketbol’un gerçekten tek bir sponsoru vardı. Şubenin kuruluşundan bugüne kadar desteğini hiç çekmeyen Durmazlar AŞ’nin tüm üst düzey yöneticilerine yeşil ile beyaza sevdalı olan herkesin dua etmesi gerekiyor.

Türkiye Basketbol Ligi’nde Bursaspor son dört maçına çıkacak. Ben yeşil beyazlı yöneticilerden, bir vefa örneği göstererek kalan maçlarına Bursaspor Durmazlar ismiyle çıkmasını arzuluyorum. Yöneticilerimiz de herhalde ana ve değişmeyen sponsorundan bunu esirgemezler diye düşünüyorum.

TAHİNCİOĞLU İÇİN DESTEK ŞART

Kolay değil Bursaspor Durmazlar, yeni sezonda devler arenası olan Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Bursa’yı temsil eden ikinci takım olacak. Bir Bursalı olarak Tofaş ile yıllarca nasıl gurur duyduysak, Bursaspor ile de aynı gururu bir Bursalı olarak yaşamak istiyorum.

Neden diyecek olursanız, ta benim çocukluğumda temeli atılan, sonrasında ise aynı voleybol gibi unutulup bir köşeye bırakılan basketbolun hedefine yönetici Sezer Sezgin ve mütevazi bir bütçe ile ulaşması mutluluğumuzu tavan yaptırıyor.

Basketbol Federasyonu’nun Süper Lige yükselen takımlara belli bir maddi desteği oluyor. Ancak, belirlenen Avrupa hedefine gidebilmek için Bursaspor’un Durmazlar gibi en az 5-6 ana sponsora daha ihtiyacı var. En azından Bursa’mızın büyük firmaları en azından isim sponsoru olurlarla, Potanın Timsahı, ilk kez yer alacağı Süper Lig’de gidici değil kalıcı olur.

KAMPANYA AÇILMALI

Türkiye’de futbol kulüplerinin yaşadığı ekonomik darboğazı hepimiz biliyoruz. Bunun için, basketbol takımı için, yeni sezonda daha büyük hedeflere koşabilmek için maddi destek kampanyalarına ihtiyaç var. Gerçekte açılan bu tür kampanyalarda Bursalılar çok zayıf kalmasına karşın, basketbol için ben tüm yeşil beyaz sevdalılarının karınca kararınca destek olacaklarına inanıyorum.