Reklamı AçReklamı Kapat

LÖSEV’den anne babalara eğitim

LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı olarak 20 yıldır Türkiye genelinde binlerce lösemili çocuk / yetişkin kanser hastası ve ailelerine her konuda desteklerini iletmeye devam ediyor.

LÖSEV’den anne babalara eğitim
- A +

 

LÖSEV Türkiye genelinde sessiz ve derinden ilerleyen yaş, cinsiyet ayırt etmeksizin binlerce insanı hayattan koparan, sinsi hastalık kansere karşı dikkat çekmek ve bu hastalığın pençesindeki çocuklara en iyi tedavi ve yaşam imkânını sunmaktadır.

Tüm maddi yardımlara ilaveten hastanın ve ailesinin sosyal ihtiyaçları eğitim ihtiyaçları gibi konularda da çalışmalar yürütülmektedir.

Bu kapsamda Bursa’da gerçekleştirildiği LÖSEV’e kayıtlı çocukların ailelerine yönelik iyileşmiş gençlere ve anne -  babalara yönelik eğitimler organize etmektedir.

Şubatın ilk haftası Psikolog Murat Aldan tarafından uygulamalı olarak düzenlenen “Anne Babanın Çocuk Eğitimdeki Rolü” atölye çalışması yapıldı. Çalışmada çocukları anlamak, onlarla yaşarken hayatın içinde edinilen roller ve onların kendi iç dünyalarını fark etmeleri üzerine bir deneyimleme yapıldı. Böylelikle anne babanın çocuğunu, kendisini ve yakınlarını kabul etmesi anlamında önemli bir adım atılmış oldu. Aileler bu çalışmanın kendileri için çok faydalı olduğunu belirterek LÖSEV’e teşekkürlerini ilettiler.

Yorum Ekle

İlgili Haberler