Reklamı AçReklamı Kapat

Le Guen "Size transfer ismi vermeyeceğim!"

Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü Paul Le Guen kamp yaptıkları Titanic Deluxe Otel'de basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Le Guen "Size transfer ismi vermeyeceğim!"
- A +

 

Basın mensuplarına kampı değerlendiren Paul Le Guen “Mutluyum gerçekten, iyi şartlarda bir kamp geçirdik. Sahalar çok güzeldi, burada çok güzel karşılandık, guzel bir otelde konakladık. Bir kampa gelirken hedefiniz iyi antrenmanlar yapmak ve iyi maçlar oynamaktır ve bugün itibariyle bunu gerçekleştirdiğimizi söyleyebilirim.

Ben size isimler hakkında değerlendirme yapmayacağım, çünkü transferde gizliliği korumak çok önemli, ben tabi ki toplantılar gerçekleştiriyorum başkanımızla ve transferle alakali sorumlulularla sürekli görüşüyorum ve elimden geldiğince yardım etmeye çalışıyorum etkinliği artırmak için. Ama gizliliği korumalı ve imza atana kadar açıklama yapmamalıyız. Dedikodular olacak isimler dolaşacaktır, bunu anlayışla karşılıyorum ama transfer edilecek bir oyuncunun ismini telaffuz etmek benim görevim değil.

Bir sır tutmak istiyorsam o sırrı mutlaka tutarım, herhangi bir isim vermek istemiyorum.

‘Aziz Behich ile ilgilenen takımlar oldu mu?‘ sorusuna ise Le Guen; "Tabii ki belli görüşmeler oldu yönetimle aramda, Aziz takımımızın omurgası oluşturan en önemli isimlerden birisi ve diğer takımlar ilgi duyuyorsa bunu anlayışla karşılayabilirim. Ama ben Aziz’in kalmasını isterim. Aziz ligin ilk yarısında harika bir performans ortaya koydu eğer o giderse takımımız eksilmiş olacaktır. Bu çok net, ben kalmasını istiyorum ama tabii ki bir transfer pazarı ve transfer dönemi var önümüzde. Eğer oyuncumuzu bir takım transfer ederse, bu o takımın bizden transfer anlamında daha güçlü olduğu anlamına gelir. Transfer gerçekleşirse biz de ona göre hazırlık yaparız. Telafi etmeye çalışırız, ama ben teknik direktör olaral Aziz’in kalmasını istiyorum.

Ligin ikinci yarısındaki hedefi ne olarak belirledi?

Takım olarak gelişmeye devam etmemizi istiyorum. Ligin ikinci yarısında hedefim bu. Takım olarak git gide güçlü bir takım halini almalıyız. Kollektif birlikteliğimizi artırmamız gerekiyor, ama tabii ki iyi oyuncular da  takımımıza katmamız gerekiyor. Elinizde ne kadar iyi oyuncular, ne kadar güçlü bir kadronuz olursa kolektif oyubu ortaya koyma gücünüz daha da artacaktır.Ayrılacak oyuncular var sorusuna ise Fransız hoca; Dört oyuncu kadrodan ayrılmak istediler çünkü yeterince süre alamamışlardı. Ben onları bu konuda anlıyorum. Sezonun ikinci yarısına başlarken benim hedefim şu an kadromuzda bulunan tüm oyuncularımızın kendisini oynayamaya aday bir oyuncu olarak görmesini sağlamak. Kendisinin oynayabileceğini düşünerek hazırlanmayan bir oyuncumuz oynayamayacağını düşünüyorsa, mutsuzsa bubu anlayışla karşılarım, eğer bu oyuncular dışında oyuncumuz kendi durumundan memnun değilse çözümler üretmeye hazırım.

Transfer etmek istediği oyuncu sayısı;

Önceliğimiz 11’e katkı yapacak oyuncuların kadroya katılabilmesi, 3 oyuncu bizim için iyi olacaktır ama bu biraz da takımdan ayrılacak oyuncuların sayısıyla da alakalı ama 2-3 oyuncu transferi yapabilirsek bizim için iyi olacağını düşünüyorum.

Bu 4 kişinin dışında olarak söylüyorum, mesela biraz önce soru geldi Aziz ile alakalı, eğer kulüp kendi için çok iyi teklif aldığını düşünür ve kabul ederse, başkan ve yönetimimiz onu satmayı düşünürse biz de başka transferler yapmak zorunda kalacağız, kadromuzu çeşitlendirmeye çalışacağız. Gelişimimizi sürdürmeliyiz, gelişmeye devam etmeliyiz derken en fazla altını çizmem gereken konu devamlılık. Bugünkü maçta bile belli bölümlerde kırılgan bir yapıdaydık. Evet, belli dakikaları iyi oynuyoruz ama bunu 90 dakikaya yaymamız gerekiyor.

Kupa maçı?

Kupayı kazanmak bizim için hayalden öte hedef olmalı, bizim için normal bir şey olmalı kupayı hedeflemek. 2 resmi maç oynayacağız arasında 5 gün olacak Başakşehir ve Gençlerbirliği maçları arasında 5 gün olacak ikisinde de hemen hazırlanmaya çalışacağız, biz de onu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacağız.

Lig hakkında ise şöyle konuştu; Güzel bir lig Türkiye ligi ve iyi bir seviye olduğunu düşünüyorum. Yeterince de tanınmadığını düşünüyorum. Zengin bir lig ve seviye git gide yükseliyor, hep dikkatli olmanızı gerektiriyor. Her rakip yenebilecek konumda Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde  başardığı şey de ligin seviyesinin yansımasıdır. Belki insanlar farkında değil ama Türkiye ligi gibi bir yere geldiğinizde mütevazi kalmalısınız ki en güçlü takımlar diye nitelendireceğimiz Fenerbahçe, Beşiktaş, Başakşehir ve Galatasaray dışındaki takımlara karşı da hazırlıkları en üst seviyede tutmamız gerekiyor. İyi teknik direktörlerin olduğu, iyi takımların olduğu bu ligde her maça mütevazi bir şekilde hazırlanmalısınız.

Kubilay Kanatsızkuş hakkında da değerlendirmede bulunan Paul Le Guen şunları söyledi; Kubilay çok büyük potansiyele sahip bir oyuncu. Belli problemler yaşadı. Bir tanesi de taraflarla arasında geçenlerdi. Kendi sahamızda oynadığımız ilk maçta ilk 11’de başladı ama zorlandı. Zor bir etaptan geçti, sakatlıkla birlikte bu bahsettiğim zorluklardan geçti. Kubilay iyi bir adam, iyi bir çocuk ama mental olarak daha güçlü olmalı, üst seviyede forvet olmak istiyorsanız bunların üstesinden gelmelisiniz. Kasığında bir sıkıntı yaşıyor. Bence şu anda Kubilaya yazık oluyor, çünkü Kubilay’ın yapabilecekleri ile yaptıkları arasında büyük fark var. Bu beni çok üzüyor ama biliyorum ki onun gelişimini sağlamak benim görevim, ben onunla alakalı elimden geleni yapmaya çalışıyorum

Yorum Ekle

İlgili Haberler