Reklamı AçReklamı Kapat

Kılıçdaroğlu: "Rusya'yı da Amerika'yı da uyarmak zorundayız"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ''Biz Rusya'yı da Amerika'yı da uyarmak zorundayız. İnsan kanı içmekten hoşlanıyorsanız buyurun silah gönderin. Ne PKK'ya ne onun uzantılarına ne IŞİD'e ne uzantılarına silah göndermeyin'' dedi.

Kılıçdaroğlu: "Rusya'yı da Amerika'yı da uyarmak zorundayız"
- A +

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''Bugün daha önceki saatlerde konuşan Genel Başkan (Recep Tayyip Erdoğan) bizim İstanbul İl Başkanımızla ilgili bir sürü laflar etmiş. İstanbul İl Başkanımız bugün onun cevabını verecek. Benimle ilgili bir şeyler söylemiş sevgili Erdoğan benden niye korkuyorsun? Gel karşıma kardeşim bana söyleyeceğini adam gibi karşıma çık yüzüme söyle. Türkiye'nin gereksiz polemiklere ihtiyacı yok. Horoz dövüşü yapmıyoruz. Ne arkamdan dedikodu yapıp duruyorsun mahallenin dedikoducusu gibi. Korkma gelirken doktorunu yanına aldı uzmanlarını yanına al. Vallahi billahi tek başıma çıkacağım. Adam yemem. Arkadan dedikodu yapmayacaksın.

Bu coğrafyayı bir barış denizine dönüştürelim. Bu bölgenin bir özelliği daha var. Petrolün tarihini bilenler bu bölgenin özelliğini kavrarlar. Bölge bir devletin tek başına yapılandırdığı bir bölge olmaktan çıkmış durumda. Irak'a yapılan saldırı sonrası ne büyük acılar çektiğimizi hepimiz biliyoruz. Suriye'de benzer bir olay yaşanıyor. Binlerce çocuk öldü. Bugün Ortadoğu aktörlerin yönlendirdiği bir Ortadoğu'dur. Bir ucunda Amerika var bir ucunda Rusya var bir ucunda İran var bir ucunda Türkiye var.

''BİZ RUSYA'YI DA AMERİKA'YI DA UYARMAK ZORUNDAYIZ''

Burada uyarmak bizim namus borcumuzdur. İnsan kanı içmekten hoşlanıyorsanız buyurun silah gönderin. Ne PKK'ya ne onun uzantılarına ne IŞİD'e ne uzantılarına silah göndermeyin. Biz Rusya'yı da Amerika'yı da uyarmak zorundayız. Hükümete de sağduyu çağrısı yapmak bizim görevimizdir. Diplomaside hamasetin geçerliliği yoktur. Diplomatik kanalların sonuna kadar zorlanması lazım. El Bab'daki şehit sayımız 70'i aştı. Esad için orada çarpışıyoruz 70 askerimiz şehit oldu. Eğer siz üç hamle ötesini görmezseniz dış politikayı iyi yönetemezsiniz.

Yorum Ekle

İlgili Haberler