Reklamı AçReklamı Kapat

Kent Konseyi şehit ailelerini unutmadı

Gemlik Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinin yanı sıra Kent Konseyi Kadın ve Gençlik Meclisleri 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası etkinliklerini çeşitli organizasyonlarla renklendirdiler.

Kent Konseyi şehit ailelerini unutmadı
- A +

Gemlik Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Başkan Yardımcısı Ahmet Çakmak, Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Türe ve Gençlik Meclisi Başkanı Onur Bıyık, Şehit Aileleri Derneğini ziyaret ettiler. Burada Dernek Başkanı Hüseyin Bıçakçı ve şehit aileleri ile bir araya gelen Kent Konseyi yöneticileri Türkiye’nin Fetih, Çanakkale ruhunu Güneydoğu’da ve Doğu Anadolu başta olmak üzere, sınırların korunmasında ve 15 Temmuz’da bir kez daha gösterdiğini vurguladılar. Şehit ailelerine minnetlerini sunan Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, şehitlerin anısını yaşatmak için ne gerekiyorsa yapılacağını söyledi.

Gemlik Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında organize edilen Sinema Gösteriminde de vatandaşlar ile bir araya geldiler. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Kent Konseyi Başkanı Mukaddes Serim, Gençlik Meclisi Başkanı Onur Bıyık ve Kadın Meclisi Başkanı Çiğdem Türe’de açık hava sinemasında vatandaşlar ile birlikte günün anlam ve önemine işaret eden sinema filmini izlediler. Senaryosunu Turgut Özakman’ın yazdığı, Yönetmenliğini Yeşim Sezer’in yaptığı 2012 yılı yapımı “Çanakkale 1915” filmi Gemliklilerden de büyük ilgi gördü.

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ