Reklamı AçReklamı Kapat

Karne hediyeleri KalDer Bursa’dan

“Saklamıyorum, Paylaşıyorum” Kitap ve Oyuncak Kampanyası 5. yılında… Bursa, Van, Elazığ, Giresun, Erzurum’da kitap ve oyuncaklar çocuklara ulaştı.

Karne hediyeleri KalDer Bursa’dan
- A +

Kurumsal sosyal sorumluluk çalışması olarak KalDer Bursa Şubesi’nin 2013 yılında başlattığı “Saklamıyorum, Paylaşıyorum” kitap ve oyuncak kampanyası 5’inci yılında devam ediyor. 5 yıldır Kalite ve Başarı Sempozyumu öncesinde Bursa’da yapılan duyurularla, kullanılmayan iyi durumdaki kitap ve oyuncakların evlerde saklanması yerine ihtiyacı olan başka çocuklarla paylaşılması çağrısı yapılıyor.

Bu yıl da 15. Kalite ve Başarı Sempozyumu öncesinde yapılan duyurularla Bursalılar kampanya hakkında bilgilendirildi. 14-15 Nisan tarihlerinde Sempozyum süresince katılımcılar oyuncak ve kitap hediyelerini getirdiler. Ayrıca kampanyayı kendi çalışanlarına duyuran KalDer’e üye firmalar da kampanyaya destek verdi. Gelen hediyeler KalDer’de düzenlendikten sonra gönderimleri yapıldı.

BUGÜNE DEK 2500 KİTAP, 6700 OYUNCAK TOPLANDI

Kitap ve oyuncaklar çocuklara ulaştırılmak üzere; Bursa’da Çağdaş Eğitim Kooperatifi Çek(i)mece Projesi’ne, Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği’ne, Van’da Her Çocuk Bir Umuttur Derneği’ne, Elazığ’da Goncalar Solmasın Derneği’ne, ayrıca gönüllüler aracılığıyla Giresun ve Erzurum’a gönderildi. 2013 yılından bugüne 2500 kitap, 6700 oyuncak çocuklara ulaştırıldı.

Kampanya hakkında bilgi veren KalDer Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Elbay “Eğitime ve kültüre katkı sağlamak amacıyla başlattığımız Saklamıyorum, Paylaşıyorum Kampanyası gördüğü ilgi ve gelen talepler doğrultusunda şu an 5. yılında. İyi durumdaki kitap ve oyuncakları ihtiyacı olan çocuklara ulaştırıyoruz. Sempozyumda açtığımız kumbara ile ve KalDer üyesi kurumlarımızın kendi içlerinde duyuru yapmasıyla 5 yılda 2500 kitap ve 6700 oyuncak toplandı. Gelen hediyeleri farklı illere çeşitli sivil toplum kuruluşları aracılığıyla ulaştırdık. Gönüllü olmak Ülkeye değer katmaktır. Bizler de Ülkemiz için değer yaratmaya çalışıyoruz. Katkı sağlayan, bizi bu kampanyada yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz. Unutmayalım ki, bir çocuk değişirse Dünya değişir” diye konuştu.

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ