Reklamı AçReklamı Kapat

İznik Belediyesi’nde “IPARD” tanıtımı

İznik Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi’nde "IPARD 2" pojeleri tanıtıldı.

İznik Belediyesi’nde “IPARD” tanıtımı
- A +

 

IPARD2 projelerinin kırsal kalkınma destek programı tanıtım toplantısı İznik Belediyesi Gençlik ve Kültür Merkezi toplantı salonunda yapıldı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’ın da katıldığı toplantıda, TKDK İl Koordinatörü Ömer Berksun program ve destekler hakkında bilgilendirmede bulundu.

Açılış konuşmasını yapan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, “İznik ilçemiz, gerek tarihî, doğal güzellikleri ve eşsiz gölü ile her türlü yatırımı hak eden bir bölge. İlçemizin kırsalda kalkınması, kırsal bölgelerimizde gerek turizm ve ticari faaliyetlerin artması maksadıyla TKDK IPARD programları tanıtım toplantısında alacağınız bilgiler sizlere fayda sağlayacaktır” dedi.

Program ile ilgili katılımcılara bilgi veren TKDK İl Koordinatörü Ömer Berksun, “TKDK 2013 yılından bu yana Bursa’nın 17 ilçesinde yatırımlara destek vermeye devam ediyor. Kaynaklarımızın yüzde 75’i Avrupa Birliği, yüzde 25’i Türkiye Cumhuriyeti’mizin kaynakları. Toplam kaynaklar 1 milyar Euro’nun üzerinde. Bursa olarak bu konuda başarılıyız. Hayvancılıktan besiciliğe, sütçülükten, kırsalda turizme, yenilenebilir enerji kaynaklarından çiftliklere kadar 16 başlıkta hibeler vermeye devam ediyoruz. İznik’te bu konuda çinicilik ve zeytin, zeytin yağı konusunda büyük potansiyel var. Bunun yanında kırsalda turizm yatırımlarına en güzel örnek olabilecek projelerde yine İznik’ten gelmeye başladı. Bursa çapında 220 projeye destek sağladık. IPARD2 programının sonra çağrı tarihi 15 Mart 2018’dir” dedi.

İHA

Yorum Ekle

İlgili Haberler