Reklamı AçReklamı Kapat

Erdoğan: "Büyük bir felaketin önüne geçilmiştir"

Cumhurbaşkan Erdoğan, İzmir'deki terör saldırısı için ''Emniyet teşkilatımızın aldığı sıkı güvenlik önlemleri sayesinde büyük bir felaketin önüne geçilmiştir'' dedi.

Erdoğan: "Büyük bir felaketin önüne geçilmiştir"
- A +

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da toplu açılış töreninde konuşuyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''(İzmir'deki saldırı) Ele geçirilen silahlar bombalar roketler teröristlerin oraya çok büyük bir katliam için geldiğini gösteriyor. Emniyet teşkilatımızın aldığı sıkı güvenlik önlemleri sayesinde büyük bir felaketin önüne geçilmiştir. Türkiye'nin üzerine salınan katil sürüleri aleni bir işbirliği halinde saldırılarına devam ediyorlar. Bizler hiçbir beşeri gücün önünde eğilmedik. Bunca masumun canını yakanlar şunu unutmayın yaptıklarının yanına kar kalacağını düşünüyorlarsa onlara bir kez daha yazıklar olsun.

Türkiye bu musibetin üstesinden mutlaka gelecektir. Dün İzmir'de teröristin üzerine aslanlar gibi atılan onu etkisiz hale getirirken şehadete koşan polisimizi de gördünüz değil mi? Bu ülkede İzmir'deki polisimiz gibi 79 milyon hatta 80 milyon kahraman var. Bu ülkede tek başına darbecilere kök söktüren Ömer Halisdemir'ler var.

İDAM CEZASI TARTIŞMASI

Parlamentodan geçip bana geldiği zaman ben bunu onaylarım. Bir katili affetmek devletin hakkı değildir. Ancak maktulün varislerin hakkıdır affederse onlar affeder.

Bölücü örgütün bıraktığı yerden DEAŞ, onun bıraktığı yerden FETÖ, onun bıraktığı bir yerden bir başka örgüt bu ihanet nöbetini devralıyor. Artık şu gerçeği hiç kimse inkar edemez; bu örgütleri birileri özellikle besleyip, silahlandırıp, güçlendirip, yönlendirip Türkiye'nin üzerine salıyorlar. Yiğitçe ortaya çıkıp bizimle mücadele edemeyenler, terör örgütleri üzerinden kendilerince bizi yola getirmeye çalışıyorlar. Ne diyoruz; mert dayanır namert kaçar. Biz millet olarak tarihimizin hiçbir döneminde kaçmadık. Şehitlerimiz var canımız yanıyor ama onların da inlerine girdik tepeliyoruz tepelemeye de devam edeceğiz.''

Yorum Ekle


VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ