Reklamı AçReklamı Kapat

Cumartesi Pazarı ihaleye çıkıyor

Bursa'nın Yenişehir ilçesine yapılacak pazar yeri mart ayının ilk haftası ihaleye çıkarılıyor.

Cumartesi Pazarı ihaleye çıkıyor
- A +

 

Belediye Başkanı Süleyman Çelik, ilçede cumartesi günleri kurulan pazarla ilgili sıkıntılar yaşandığını belirterek, “Asude Konakları yanında belediyeye ait bir arazi vardı.

Biraz da biz istimlak ettik ve 4750 metrekare oldu. Bir yer üzerinde kapalı pazar yeri, otopark ve düğün salonu projesi gerçekleştirdik. Şu an bütün çalışmalar tamamlandı. Mart ayının ilk haftası ihaleye çıkacak. Bir yıl içinde tamamlanacak olan tesis önemli bir eksikliği gidermiş olacak” dedi.

İçinde 7 dükkan, kapalı pazar yeri, 250 araçlık otopark, ve bin kişilik bir düğün salonu olacağını dile getiren Başkan Çelik, “5 milyona mal olacak bu tesis sayesinde hem pazarcı esnafımız, hem de vatandaşımız rahat edecek. Bölgenin trafik yoğunluğu otopark sayesinde temizlenecek. Ayrıca vatandaşımız ferah bir ortamda düğünlerini yapabilecekler. Cumartesi Pazarı son derece ilkel bir şekilde 10 yıldan bu yana vatandaşımıza hizmet ediyor. İnşallah 1 yıl içinde tesisimiz tamamlandığında bölgeye ayrı bir değer katacak” diye konuştu.

İHA

Yorum Ekle

İlgili Haberler