Reklamı AçReklamı Kapat

Büyükşehir’den Yıldırım’a sağlıklı bir adım daha

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Sağlıklı bir Bursa’ hedefiyle yenilenen Yıldırım 14 Nolu Teleferik Aile Sağlığı Merkezi’nin, vatandaşlara, artık daha modern şartlarda hizmet verdiğini söyledi.

Büyükşehir’den Yıldırım’a sağlıklı bir adım daha
- A +

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında kentteki aile sağlığı merkezlerinin eksikleri de bir bir tamamlanıyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım İlçesi’ndeki, Yıldırım 14 Nolu Teleferik Aile Sağlığı Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın sağlıklı bir kent olması konusunda tüm kuruluşlarla çalıştıklarını ifade eden Başkan Altepe, “Sağlık çok önemli. Sağlık kuruluşlarına desteklerimizi sürdürüyoruz” dedi.
Altepe, Teleferik, Piremir Mahallesi, Zümrütevler, Teferrüç ve çevresine hizmet eden merkezdeki çalışmaları anlatarak, “Dört aile hekiminin görev yaptığı ve 20 bin civarında nüfusa hizmet eden sağlık merkezimiz, yetersiz ve yıpranmıştı. Bizler de gelen talepler doğrultusunda bu merkezi yeni baştan ele aldık ve merkezi, yeterli hale getirdik. İlave inşaatlarıyla birlikte binanın toplam alanı 350 metrekareye çıkarıldı ve yeterli hale geldi. Tüm sağlık ocağı elden geçti ve mahalle halkının kullanımına sunuldu. Çevre düzenlemeleri ve bahçesiyle birlikte Bursa’nın en güzel aile sağlığı merkezlerinden oldu. Her şey daha yaşanılabilir bir Bursa ve halkımızın sağlığı için” diye konuştu. Altepe, eksiklerinin tamamlanmasının ardından merkezin, bölge halkına rahatlıkla hizmet vermeye başladığını sözlerine ekledi.

25 YILDAN SONRA MODERN SAĞLIK OCAĞI
Piremir Mahallesi Muhtarı Hüsmen Onur da Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, “Daha önceki sağlık ocağımız sokak arasında ve yetersizdi. Burası da atıl durumdaydı. Kullanılması için talepte bulunduk ve başkanımız kırmadı, sağ olsun. Bu hale geleceğini tahmin edemezdik, böyle bir hizmeti sundukları için teşekkür ediyoruz” diyerek yaklaşık 25 yıldır beklenen bir hizmetin gerçekleştirildiğini belirtti.

“DİĞER İLÇELERDE DE İHTİYAÇLAR VAR”
Merkezde görev yapan hekimlerden Dr. Elif Kutlu ise “Aile hekimliği kurulduğundan beri Teleferik Sağlık Ocağı, eski bir binada hizmet veriyordu. Yapılan çalışmaların ardından çok güzel fiziki şartlarda oluşturulan merkezimiz, yaklaşık 20 bin hastaya hizmet vermekte. Bunun diğer ilçelerimizde de yaygınlaştırılmasını arzu ediyoruz. Çünkü bu tür eksiklikleri olan ilçelerimiz ve merkezlerimiz hala mevcut” diyerek, merkezde yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Yorum Ekle


VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ