Bursa’nın şampiyon atletleri

Liselerarası Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda rekor puanla mutlu sona ulaşan Ergin Ağaç Mesleki Teknik Anadolu Lisesi genç kız takımına okulda görkemli bir karşılama töreni yapıldı.

Bursa’nın şampiyon atletleri
- A +

 

9-10 Nisan tarihleri arasında Mersin’de gerçekleştirilen Türkiye Liselerarası Atletizm Şampiyonası’nda 847 puan toplayarak şampiyonluğa ulaşan Genç bayan takımına Çınar Anadolu Lisesi’nde görkemli bir tören yapıldı.

Eğitim gören yüzlerce öğrencinin katıldığı törende bir konuş yapan okul Müdürü Hüseyin Otsay, Türkiye Şampiyonu olarak zirveye çıkan ve 13-20 Mayıs’ta Hırvatistan’ın Split kentinde yapılacak Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek sporcularına başarılarından ötürü çiçek ve çeyrek cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Ödül törenine okul müdür yardımcılarının yanı sıra, öğretmenler, Bursa Büyükşehir Belediyespor Atletizm Şube Sorumlusu Gökhan Dinçer, Okul Sporları Federasyonu’nun Bursalı üyesi Adem Yakıncı sporcuların aileleri katıldı.

Ödül töreni sonrasında Okul Müdürü Hüseyin Otsay, sporcu ve aileleriyle birlikte bir araya gelerek, Türkiye Şampiyonluğunu pasta keserek kutladı. Öğrenciler, Dünya Liselararası Atletizm Şampiyonası’nda başarıyla dönme sözü verdiler.

Mersin’de yapılan yarışmalarda Iraz Engin uzun atlamada şampiyon, üç adım atlamada üçüncü, Berivan Öztürk, seda Albayrak, Edanur Yaşar ve Zeynep Kuran’dan oluşan İsveç Bayrak Takımı şampiyon, Zeynep Kıran 400 ve 200 metrede Türkiye beşincisi, Berke Akçam A Genç Erkeklerde 110 metre engellide şampiyon, 300 metre engellide şampiyon olurken Yeni Türkiye Rekoru’nun da sahibi oldu. Ayetullah Demir ise B kategorisinde 100 metre engellide ikinci, 100 metrede ise dördüncü olmayı başardı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler