Reklamı AçReklamı Kapat

Bursalılar klasik müziğe doyacak

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), 2 Kasım Perşembe akşamı Viyana klasik müzik ekolünün devleri Mozart, Beethoven ve Brahms’ın önemli eserleri ile sahne alıyor. Ukrayna asıllı Amerikalı orkestra şefi Theodore Kuchar tarafından yönetilecek konserde orkestraya ikiz piyanistler Arzu-Gamze Kırtıl solist olarak eşlik ediyor.

Bursalılar klasik müziğe doyacak
- A +

 

Bursa Filarmoni Derneği’nin desteği ve Uludağ Premium sponsorluğunda klasik müziği daha geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 2 Kasım Perşembe akşamı Bursalı sanatseverlerin karşısına Viyana Klasikleri ile çıkıyor. ItzhakPerlman, M. Rostropovich gibi dünyaca ünlü sanatçılarla gerçekleştirdiği konserlerle ün kazanan Ukrayna asıllı Amerikalı orkestra şefi Theodore Kuchar’ın yöneteceği konserde Beethoven’ın tek bale yapıtı olan “Prometheus’un Yaratıkları” balesinin canlı uvertürü ile Brahms’ın 2. Senfonisi seslendiriliyor. Ankara Devlet Konservatuvarı eğitimlerinin ardından École Normale de Musique de Paris’den jüri takdiriyle konser piyanistliği diploması alan ikiz piyanistler Arzu-Gamze Kırtıl ise Mozart’ın iki piyano konçertosu ile sahnede solist olarak yer alıyor.

2 Kasım Perşembe akşamı Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos’ta düzenlenecek konserin biletleri BBDSO resmi sitesi http://www.bursasenfoni.gov.tr‘den satın alınabiliyor.

Yorum Ekle


VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ