Reklamı AçReklamı Kapat

Bursalı Aylin Çakır’dan eskrimde büyük başarı

Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen yıldızlar ve gençler Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye Eskrim Milli takımı sporcuları gerçekten büyük bir başarıya imza attılar.

Bursalı Aylin Çakır’dan eskrimde büyük başarı
- A +

 

Bursalı sporculardan Aylin Çakır’ın yer aldığı takım yarışmalarında Türkiye üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Aslı Çakır yıldız kategorisinde olmasına karşın Gençler Avrupa Kılıç Şampiyonası’nda da Türkiye’yi temsil etti.

Aylin Çakır, güçlü rakipleriyle verdiği mücadele sonrasında bireysel müsabakalarda Avrupa üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı. Çakır, geçtiğimiz ay ise Mısır da Yıldızlar Akdeniz Şampiyonası’nda şampiyon olarak kürsüye çıkmıştı. Yine Mısır’da Gençler Akdeniz Şampiyonası’nda ikinci olarak gümüş madalya kazanmıştı.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Eskrim Milli Takımının Bursalı antrenörlerinden Barış Öğünç, “Rusya’nın Soçi kentinde geleceğin yıldızları Avrupa Şampiyonası’nda mücadele etti. Bursalı sporcumuz Aylin Çakır iki ayrı kategoride kürsüye çıkarak gerçekten büyük bir başarıya imza attı” diye konuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler