Reklamı AçReklamı Kapat

Bursa'da fidanlar büyüyecek, dostluklar pekişecek

Türkiye Beyazay Derneği, küçük yaşta engelliler ile birlikte yaşama kültürünü oluşturmak amacıyla “İkimiz Bir Fidanız” sosyal sorumluluk projesini geçen yıldan bu yana sürdürüyor.

Bursa'da fidanlar büyüyecek, dostluklar pekişecek
- A +

Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şubesi, “İkimiz Bir Fidanız” projesini Sınav Koleji Bursa Yıldırım Kampusu’nda gerçekleştirdi. Proje kapsamında Sınav Koleji öğrencileri ile Nilüfer İşitme Engelliler Meslek Eğitim Okulu öğrencileri birlikte çeşitli aktivitelere katıldılar. Gün boyu süren etkinlikte öğrenciler buz pateni kaydılar, masa tenisi ve basketbol oynadılar, hep birlikte yemek yediler ve çeşitli oyunlar oynayarak farklı bir gün yaşadılar.

Yapılan organizasyon ile ilgili olarak bilgiler veren Türkiye Beyazay Derneği Genel Koordinasyon Üyesi Ak Parti 22. Dönem Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, "Toplumumuzda engelliler ile birlikte ortak yaşama kültürünün oluşturulması gerekir. Yapılan tüm projeler de bu yöndedir. Bugün de burada bunu gerçekleştiriyoruz. Kadim şehir Bursa'da gerçekleştirdiğimiz İkimiz Bir Fidanız projemizde fidanlar büyürken, bu proje ile birlikte engelli ve engelsiz çocukların birlikte yaşama kültürü de kök salacaktır" dedi.

Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şube Başkanı Füsun Koyunlular da yaptığı açıklamada, "Tüm Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz İkimiz Bir Fidanız sosyal sorumluluk projemizde engelli ve engeli olmayan çocuklarımızı belirli aralıklar ile çeşitli aktivitelerde bir araya getiriyoruz. Aralarında oluşan sinerjinin somut hale dönüşmesi, hem de küçük yaşta doğa bilincinin oluşması amacıyla da çocuklarımız minik bir fidanı da büyütüyor. Çocuklarımızın sevgileri ve hoşgörüleri ile büyüttükleri fidanlarımız mayıs ayında toprakla buluşacak. Çocukların dostluğu da bir ömür boyu devam edecektir. Bursa’da Sınav Koleji öğrencileri ile Nilüfer İşitme Engelliler Meslek Eğitim Okulu öğrencileri güzel bir gün geçirdiler. Güzel bir dostluk oluşturdular. Ben bu vesileyle Sınav Koleji yönetimine bu organizasyon nedeniyle çok teşekkür ediyorum" dedi.

“İkimiz Bir Fidanız” projesi kapsamında Sınav Koleji Bursa Yıldırım Kampüsü’nde gerçekleştirilen organizasyona Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, Bursa Sınav Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Gıyasettin Bingöl, Türkiye Beyazay Derneği Genel Koordinasyon Üyesi Zafer Hıdıroğlu, Türkiye Beyazay Derneği Bursa Şube Başkanı Füsun Koyunlular, Nilüfer İşitme Engelliler Meslek Eğitim Okulu öğretmenleri ile Beyazay Derneği üyeleri katıldı.

Haberin fotogalerisi için tıklayın.

"İkimiz Bir Fidanız" - Beyazay Derneği

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ