Reklamı AçReklamı Kapat

Bursa DownTown'a taşınıyor!

Son yılların en büyük hacimli karma projeleri arasında yer alan DownTown, 100 bin metrekare inşaat sahasında yükselecek. Proje 8 farklı bileşeniyle Bursa’da bir ilk.

Bursa DownTown'a taşınıyor!
- A +

 

250 milyon dolar yatırım maliyetiyle 24 ayda tamamlanması öngörülen DownTown; lüks konutlar, yatay -dikey ve home ofisler, yeni nesil alışveriş merkezi, otel, hastane, kolej, üniversite, müze, kent parkı, kültür-sanat &balo merkezi, spa & spor kompleksi bileşenlerinden oluşuyor. Atış Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ahmet Atış, “Bursa’ya çok yakışacak, dünya standartlarında bir proje hayal ettik ve DownTown doğdu. Proje karmasıyla kentin kalbi burası olacak” dedi.

Fizibilite ve projelendirme çalışmaları 16 ayda tamamlanan DownTown, Atış Yapı’nın marka projeler serisinin en yeni ve en büyük halkasını oluşturuyor. “Şehrin içinde Yeni Bir Şehir” mottosuyla tasarlanan proje, ulusal ve dünya ölçeğinde bir hacme sahip. Lokasyonuyla, kent stadından otoban bağlantılarına, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndan en büyük iki Organize Sanayi Bölgesi’ne 4-5 dakikalık mesafede olan DownTown, Bursa’nın en büyük iki merkez ilçesi Osmangazi ve Nilüfer’in de tam kesişme noktasında.  Bu özel alan DownTown’u benzersiz kılıyor. Bursa’da 8 farklı bileşenin bir araya geldiği ilk ve tek proje olan DownTown, residence standardında lüks konutlar, geniş alana sahip departman store formunda yatay ofisler, yenilikçi mimari ile yapılandırılan dikey ofisler ve home ofislerin yanında, marka karmasıyla dünyadaki emsallerine benzer yenilikçi alışveriş merkezi, kent müzesi, şehir ve iş oteli, 12 bin metrekarelik kent parkı, 20 kişiden bin 200 kişiye kadar hizmet verecek katlanabilir salonlardan oluşan sanat & balo merkezi, kolej, üniversite, hastane gibi güçlü ve değer oluşturan bileşenlerden oluşuyor.

“Bursa taşınıyor” mesajıyla kentin yeni merkezini inşa ettiklerini vurgulayan Atış Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ahmet Atış; “ 16 aydır hem yurt içinde, hem de yurt dışında yüzlerce projeyi inceledik. En güçlü yanlarıyla Bursa’ya değer katacak bir proje oluşturmaya gayret ederken DownTown doğdu. Son 3 yıldır sürdürdüğümüz marka projeler serisinin en büyük ve en yeni halkası. Simgesel bir proje aynı zamanda. Tanıtımı uluslararası platformda da gerçekleştirilecek, bir bakıma Bursa’nın tanıtım elçiliğini de yapacak” şeklinde konuştu.

Residence ve House olmak üzere iki farklı konut modelinin yer aldığı projenin yüzde 60’ı yeşil alanlara ayrıldı. DownTown’da; 6+2, 5+1 ve 4+1 dubleks kat planlarının yanında 4+1, 3+1 ve 2+1 kat planlarından oluşan 14 farklı seçenekte 668 yaşam alanı alternatifi bulunuyor.  7/24 güvenli ve kaliteli yaşam standardı oluşturmayı hedefleyen konutlarda, asistan hizmetlerinin yanında, house keeping, yarım saat içinde teknik servis ve bakım, vale ve otopark, 7/24 küçük alışveriş hizmeti gibi ayrıcalıklı servisler de sunulacak.

3 farklı konseptte ofis kompleksine de sahip olan DownTown, yenilikçi ve modern mimariyle yapılandırılan dikey ofisleri, büyük markaların ihtiyacına yanıt verecek yatay ofisleriyle iş dünyasının da gözdesi olacak. Konut, AVM, ofis bileşenlerinin kendi içinde büyük bir sinerji ve değer oluşturduğunu anlatan  Atış Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ahmet Atış “ DownTown’da yaptığımız; 24 saat yaşayacak, şehrin içinde yeni bir şehir temalı, yepyeni organik bir doku oluşturmak. Tüm bu faktörler, DownTown’u hem yatırım hem de kira geliriyle, öne çıkartıyor. Doğal olarak bu proje her yönden kazandıran bir yatırım sunuyor. Örneğin home ofisler, Bursa’ya sunduğumuz bir başka ilk.   İşi ve hayatı aynı platformda yaşayanlar için kentte bir benzeri daha yok. Katlanabilir salonlar adını verdiğimiz kültür sanat ve balo merkezi de, DownTown’un ilkler dünyasının farklarından biri. 20 kişilik bir organizasyondan bin 200 kişiye kadar hizmet verebilecek. Bu arada şehrin en özel iş ve kent otellerinden biri de projemiz içinde. Uluslararası destinasyonlarda çok rağbet gören, konaklama beklentilerinin tamamını içeriyor. Termal kaynak suyun bulunduğu SPA ve Spor Merkezi’ni, enternasyonal ölçekçe  yapılandırıyoruz” dedi.

Türkiye’de İstanbul’daki birkaç AVM’de hizmet veren 5 dünya markasıyla prensipte anlaştıklarını da belirten Ahmet Atış, “Shop& fun konseptinin, yeni nesil bir yansıması olacak. Shop miximizin içinde Bursa’da hiç olmayan 5 anchor markanın yanında, lezzetten perakendeye, elektroniğe eğlenceye kadar 140 marka hizmet verecek. AVM’nin bir diğer farkı ise tamamen kapalı olmaması. Cadde mağazaları, açık alanları geniş bir AVM. Ziyaretçilerini özgür bırakan, gün ışığıyla ve doğal havayla buluşmalarını sağlayan bir AVM olacak” ifadelerini kullandı.

250 milyon dolar yatırım maliyetiyle 100 bin metrekarelik proje sahasında inşa edilen DownTown’da hastane ölçeğinde tıp merkezi, kolej ve üniversite de yer alıyor. Konutlarda yaşayanları adım mesafesinde okula, sağlığa, alışveriş ve eğlenceye ulaştıracak olan DownTown, kentin en popüler cazibe merkezleri arasında ilk sırada olmayı hedefliyor. Yeşil ve engelli dostu bir proje olan DownTown’un 12 bin metrekarelik kent parkıyla da özgürlüğün kalbi olacağını anlatan Atış Yapı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Ahmet Atış “ Bu park aynı zamanda tüm Bursa’nın kullanımına da açık olacak. İçinde Selçuklu Mimarisi ile tasarlanan merkez camisinin yanında, dinlenme ve oyun alanları, eğlence üniteleri de bulunacak. Şehrin yeni alışkanlıklarıyla yaşayacağı bir proje doğuyor. Artık adres tarifleri DownTown üzerinden yapılacak” dedi.

Erdönmez Ailesi’ne ait Pars Kiremit’in adı Bursa ile özdeşleşmiş bir kent markası olduğunu belirten Ahmet Atış “ Pars yapıda güvenin adı ve yeni bir Bursa markası yine onunla birlikte doğuyor. Bu onur ve gurur verici. Bursa’ya yakışacak bir proje olması da apayrı bir heyecan kaynağı” şeklinde konuştu. Atış, Proje’nin tamamlandığında  bin 300 kişiye de sürekli istihdam imkanı sağlayacak, büyük bir potansiyele sahip olduğunu vurguladı.

Neden DownTown?

Projeye isim araştırması yaparken hem iş geliştirme ekibinden, hem danışmanlık şirketlerinden çok sayıda öneri geldiğini vurgulayan Ahmet Atış; “ Aslında adı da karmasında bulunan bütünün ifade ettiği değerle ortaya çıktı. Londra, Paris, Viyana gibi dünyada bir metropolde; tarihi dokusuyla yaşayan, orijinalliğini koruyan bir eski kent merkezi yani oldtown var, bir de yeni inşa edilen modern, genç, yeni kent merkezi yani downtown bulunuyor. Ölçeğiyle, bileşenleriyle bizde şehrin içinde yeni bir şehir inşa ediyoruz” dedi. 

Yorum Ekle

İlgili Haberler