Bu otobüsün rotası bilim

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çocukların bilim ve teknolojiyi sevmeleri hedefiyle başlattığı ‘Robokod Robotik Yazılım ve Kodlama Otobüsü’ projesiyle 217 öğrenci eğitim gördü.

Bu otobüsün rotası bilim
- A +

 

Yahya Kemal Beyatlı Ortaokulu ve Şehit Ercüment Türkmen Ortaokulu’nda 8 hafta süren eğitimlere katılan öğrenciler, hem eğlendi hem de öğrendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Numan Şeker, Sosyal İşler ve Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü İbrahim Karaman, Okul Müdürü Avni Korkmaz ve okul personelinin katıldığı törende öğrencilere sertifikaları takdim edildi. Projenin iki otobüsle hizmet verdiğini hatırlatan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Numan Şeker, “Okulumuz böyle bir projede yer aldığı için çok şanslı. Burada çocuklarımızın ufkunu açmak adına Robotik Kodlama ve Yazılım eğitimleri verildi. Çocuklarımız bu otobüsler sayesinde hayal ettikleri projeleri hayata geçirme şansı ve içlerindeki cevherleri açığa çıkarma imkanı buldu” diye konuştu.
Okul Müdürü Avni Korkmaz da öğrencilerin ufkunu açan proje sebebiyle Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.
Yarıyıl tatili boyunca 2 adet Robokod eğitim aracı Merinos Parkında eğitim verecek. Hafta içi 5 gün boyunca her gün 1,5 saat sürecek olan eğitimler tamamen ücretsiz. Kayıtlar bursa.bel.tr üzerinden yapılacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler