Reklamı AçReklamı Kapat

Bereket sofrası Selamet Mahallesi’nde

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, bereket sofrasında vatandaşlarla buluştu.

Bereket sofrası Selamet Mahallesi’nde
- A +

 

Başkan Alinur Aktaş, sabah namazını Aygörenler Camii’nde kılarak, namazın ardından vatandaşlarla bereket sofrasında buluştu. Bursa’nın başta ulaşım ve kentsel dönüşüm olmak üzere türlü meseleleri bulunduğunu anlatan Aktaş, özel sektör mantığını işleterek yaşanılan sıkıntıları bir bir ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Göreve gelir gelmez fizibilite çalışmasında bulunduklarını, başta ulaşım ve kentsel dönüşüm olmak üzere birçok alanda acil eylem planı hazırladıklarını ifade eden Alinur Aktaş, “Günde 3-4 saat uyku ile çalışıyorum. Özel sektörden geliyorum. Biz konuştuk mu yapmamız lazım. Yapılacak olanlar var, yapılamayacak olanlar var. Bunları net olarak ortaya koymamız gerekiyor. Bursa nüfusu her yıl 35 bin kişi artan bir şehir. Şehre her yıl 10 bin konutluk yeni giriş var. Dolayısıyla ulaşımla alakalı sıkıntılar bulunuyor. Kentsel dönüşümle ilgili problemlerimiz var. Bunları bertaraf etmeye çalışıyoruz. İnşallah en kısa zamanda Bursa’nın kronik meselelerinin bir bir yok olduğunu göreceksiniz” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Bugün birlik sağlanamadığı için Irak ve Suriye’nin parçalandığını, Türkiye üzerine bu konuda kirli mihrakların planları bulunduğunu kaydeden Başkan Aktaş, ”Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği istikamet doğrultusunda bir ve beraber hareket etmemiz, düşmana karşı bütün olmamız gerekiyor. Yoksa maazallah Irak’ın, Suriye’nin başına gelenleri bize yaşatacaklar. Çünkü terör örgüleri de onların, teröristlere verdikleri silahlarla istedikleri zaman istedikleri bölgeyi karıştırıyorlar. Askerimiz sırf bu yüzden Afrin’de mücadele ediyor. Verilen mücadele ve gayretler, tamamen ülkenin daha iyi yarınlara gitmesi için. Türkiye’nin bekası için gayret sarf ediliyor. Allah ülkemize, milletimize, askerimize ve güvenlik güçlerimize güç kuvvet versin” diye konuştu.

Başkan Aktaş, açıklamalarının ardından vatandaşların sorularını cevapladı.

İHA

Yorum Ekle

İlgili Haberler