Reklamı AçReklamı Kapat

BBDSO’dan aşk dolu bir konser

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO) 15 Şubat Perşembe akşamı aşk kokan eserlerle sahne alıyor. Berlin Filarmoni Orkestrası’nın ilk kadın grup şefi Naoka Shimizu’nun konuk olacağı konseri İtalyan şef Alessandro Cedrone yönetiyor.

BBDSO’dan aşk dolu bir konser
- A +

 

Uludağ Premium’un sponsorluğunda Bursa Filarmoni Derneği’nin desteklediği ve klasik müziği daha geniş kitlelere ulaştıran Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), bu hafta aşkı anlatan en güzel eserlerle Bursalı müzikseverlerle buluşuyor.

Konserde Berlin Filarmoni Orkestrası’nın viyola grup şeflerinden Japon sanatçı Naoko Shimizu, çağdaş dönem İngiliz besteci William Walton’ın viyola konçertosunu seslendirecek. İtalyan şef Alessandro Cedrone’nin yöneteceği konserde, Çaykovski’nin, Shakespeare’in Romeo & Juliet hikayesinden esinlenerek bestelediği fantezi uvertürü ile Mendelssohn’un “Düğün Marşı”nın da dahil olduğu “Bir Yaz Gecesi Rüyası” süitinden bölümler çalınacak.

15 Şubat Cuma akşamı saat 20.00’da Bursa Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos’ta düzenlenecek konserin biletleri BBDSO resmi sitesi http://www.bursasenfoni.gov.tr‘den satın alınabiliyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler