Reklamı AçReklamı Kapat

Barınakta köpekler zehirlendi mi?

Yalova’da köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğü iddiası hayvanseverleri harekete geçirdi. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Veteriner İşleri Müdürünü görevden aldıklarını belirterek, "Sorumlu personel hakkında da adli ve idari soruşturma başlattık" dedi.

Barınakta köpekler zehirlendi mi?
- A +

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın makamında dinlediği hayvanseverlerle başkan arasında tartışma yaşandı.

Yalova Belediyesi Hayvan Barınağında köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğünü iddia eden bir grup hayvansever, belediye hizmet binası önünde basın açıklaması gerçekleştirildi.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Arif Ekim, “Veteriner İşleri Müdürü Erkut Ferhatoğlu’nun talimatıyla barınaktaki köpeklerin öldürülme ilaçlarıyla kıvrandırarak vahşice öldürülmeleri, buna şahit olan görevliler tarafından videolarla ispatlanmıştır. Veteriner İşleri Müdürü’nün, barınma evinde her Pazartesi ve Salı günlerini temizlik günü yani öldürme günü ilan ettiği, bu güne de ‘Düzenleme Günü’ adı verdiği ve rutin olarak yapılan katliamlar için personele görev verdiği, bakımevinde çalışan görevli tarafından itiraf ettirilerek resmi kurumlarca da tutanak altına alınmıştır.” diye konuştu.

Basın açıklamasının ardından hayvanseverleri Encümen Salonu’nda ağırlayan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, konuyla ilgili gerekenlerin yapıldığını ve Veteriner İşleri Müdürü Erkut Ferhatoğlu’nun görevden alındığını söyledi. Salman, olayla ilgili tüm personel hakkında da adli ve idari soruşturmanın açılacağını belirterek, “Şimdiye kadar yapılanların hesabını birileri verecek. Kimsenin gözünün yaşına bakmam. Babamın oğlu olsa bakmam. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

(Burak Türker/İHA)

Yorum Ekle


VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ