ankara escortAybaba "Kaybetmemek önemli"

Bursaspor Kulübü Teknik Direktörü Samet Aybaba, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Aybaba "Kaybetmemek önemli"
- A +

 

Lige verilen aranın kendilerine iyi geldiğini düşündüğünü belirten Samet Aybaba "Uzun aralar bazı takımlara iyi gelir, bazı takımlara iyi gelmez. Bize sanki iyi geldi diye düşünüyorum. Oyuncularımın iştahı çok iyiydi. Çok iyi bir çalışma dönemi geçti. Oyuncu arkadaşlarla mental olarak da bir sürü şeyi halletmeye çalıştık.Biz takım olarak hazırız. Alanyaspor kendi sahasında çok etkili bir takım. Kenarları çok iyi kullanıyorlar.

Kenarlardan gelen toplarla ceza sahası içerisinde becerisi çok yüksek santrforları var. Cisse ile topu buluşturuyorlar. Biz bu oyuncuyu nasıl engelleriz diye çalıştık. Savunmalarında bir takım zaafları var. Onlar üstüne çalışma yaptık. Biz de deplasmanda kolay yenilen bir takım değiliz. Biz de dirençli ve iyi bir takımız. Bulunduğumuz yerden hemen çıkmamız lazım diye arkadaşlarla konuşuyoruz. Nasıl çıkarız? 'Önümüzdeki ilk maçı kazarak' diyoruz. Onlar da inançlı. Kazanırsak tabii ki ivme atlayacağız ama kaybetmek de bizim için önemli" dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler