Reklamı AçReklamı Kapat

Av. Özgür Aksoy Şiir Ödülleri sahiplerini buldu

Bursa Barosu’nun, geçtiğimiz yıl temmuz ayında Gemlik’te görevinden ötürü uğradığı silahlı saldırıda şehit olan Av. Özgür Aksoy anısına düzenlediği şiir yarışması sonuçlandı. Yarışmada birinciliği, “Saçlarıma Takılı Sevgi Fısıltıları” başlıklı şiiriyle Av. Servet Sarıca elde etti.

Av. Özgür Aksoy Şiir Ödülleri sahiplerini buldu
- A +

 

Geleneksel hale getirilerek her yıl düzenlenmesi planlanan “Av. Özgür Aksoy Şiir Yarışması”nın sonuçları, Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, jüri üyelerinden Sayman Av. Metin Öztosun, Av. Tekin Öztürk ve Av. Murat Özdemir tarafından açıklandı.

Hukukçular, hukuk öğrencileri ve adliye çalışanları arasında düzenlenen “özgürlük, adalet ve aşk” temalı şiir yarışmasına rumuzları ile 54 şiir katıldı. Bursa Barosu Başkanlığı’nca oluşturulan 7 kişilik değerlendirme jürisi yazar, oyun yazarı, gazete yazarı, şair, müzisyen ve tiyatro oyuncusu avukatlardan oluştu. 7 kişilik jüride Av. Pelin Yılmaz, Av. İzzet Boğa, Av. Şakir Çalışkan, Av. Metin Öztosun, Av. Buket Gülçin Özel, Av. Tekin Öztürk ve Av. Murat Özdemir yer aldı.

Şiirler jüri tarafından 0-10 puan arasında değerlendirildi. 7 jüri üyesinin en az 6’sından puan alan şiirler ile toplamda 30 puanı aşan 14 şiir ödül değerlendirmesine alındı. En çok puan alandan başlayarak sıralama yapıldı. İki veya üç şiiri de değerlendirmeye tabi, 30 puanı aşan şaire, daha çok puan alan üst derecedeki tek ödül verildi. 30 puanı aşan 14 şiirden başka şiir olmadığı için mansiyon alan 6 şiir dışındaki şiirlere mansiyon ödülü verilmedi.

Jürinin değerlendirmesine göre ödüller şöyle:

 

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

BAHARİ rumuzlu SAÇLARIMA TAKILI SEVGİ FISILTILARI şiiri ile Av. Servet SARICA

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

KURŞUNLU KALEM rumuzlu BENİ MERAK ETME şiiri ile Kübra Tuğçe Özden (TOBB Ek.Tek. Ünv. Hukuk Fakültesi öğrencisi)

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ

ATEŞ TOPRAK rumuzlu ile KÖR BIÇAK şiiri ile Av. Halis YILDIRIM

 

MANSİYON ÖDÜLLERİ

AŞKA DAİR rumuzlu KIRMIZI AŞK şiiri ile  Av. Temindar HASANHANOĞLU

CÜPPESİZ AVUKAT rumuzlu ÖZGÜRLÜĞÜM AŞKIMDIR BENİM şiiri ile Stj. Av. Kubilay SAYDAN

KAR ÇİÇEĞİ rumuzlu ATEŞ-İ AŞK şiiri ile Rana Nuran ÖZKÖKELİ (Selçuk Ünv. Hukuk Fakültesi öğrencisi)

BOZKIR rumuzlu DAİR şiiri ile Av. Saygun ÇELEBİ

ZEYTİN ÇİÇEĞİ rumuzlu ARAYIŞ şiiri ile Av. İsmail İŞEL

NUŞİVERAN rumuzlu AKDENİZ GAZELİ şiiri ile Abdullah Talha ASLAN (Galatasaray Hukuk Fakültesi öğrencisi)

 

Ödül töreni 24 Nisan 2018 günü saat 19.00’da Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi Baro Hizmet birimindeki “Avukat Özgür Aksoy Konferans Salonu”nda yapılacak.

Yorum Ekle

İlgili Haberler