Reklamı AçReklamı Kapat

Ali Ay: Para olmayınca olmuyor!

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, ertelenen Olağan üstü Mali Genel Kurul sonrasında basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Ali Ay: Para olmayınca olmuyor!
- A +

 

Bursa.com - Başkan Ali Ay, mayıs ayında yapılacak olan olağan genel kurul ile ilgili değerlendirmelerde bulunurken, "Allah beni oraya başarılı bir başkan olarak gitmeyi, boynu bükük olarak gitmemeyi nasip etsin” dedi.

Başkan Ali Ay, “Biliyorsunuz devre bitmeden önce hocamız Paul Le Guen ile görüştüm. Elimizde gidecek oyuncular var. Onlarla görüşmeler yapıldı. Elimizdeki kadro şişkin. Sakatlar, bize çok katkı yapmayan arkadaşlar var. Onlarla görüşüyoruz. Onlarda kendilerine kulüp bakıyorlar. 6-7 oyuncu ile yolları ayırmak istiyoruz” diyerek şunları söyledi:

3 OYUNCU DÜŞÜNÜYORUZ

“Teknik direktörümüz ile yaptığımız toplantıda yeni transferler görüşüldü. Orta saha ve forvete birer, sağ beke Barış’ın alternatifi  olarak üzere 3 isim almak için çalışmalar sürüyor. Devre arasındaki transferler riskli. Hocamız Fransa’da, biz burada çalışıyoruz. Burada önemli olan nokta transferler bulabilmek. Hocamız ilk 11 de oynayacak katkı yapacak oyuncular istiyor. Bizde onunla aynı fikirdeyiz. Başka oyuncularla ilgilenmiyoruz.”

MADDİ KAYNAK GEREKİYOR

“Tabi transferleri yapabilmek için maddi kaynak lazım. Bununla ilgili çalışmalar oluyor. 5 Ocak’ta  ben de Antalya’ya giderek, transferde gelinen noktaları masaya yatıracağız. Kulübümüzün menfaatine göre transferler yaparız. Kupa maçı Salı 16.00’da. Buna Futbol Federasyonu karar veriyor. Maalesef değiştirmek çok zor. Daha öncede girişimlerimiz olmuş, sonuç alamamıştık. Oturup görüşülebilir. İnşallah değişiklik olabilir. Fazla da değişiklik olacağını tahmin etmiyorum.

2018 BAŞARILI GEÇSİN

“2017 hatasıyla sevabıyla geride kaldı. Mayıs’ta büyük travma yaşadık. Ben çok öz eleştiri yapan insanım. Bizimde hatalarımız oldu. Ama Trabzon maçında tüm Bursa’nın kenetlendiğini gördük. Onunla ilgili bakanımızla, valimiz, belediye başkanlarımızla görüşüyoruz. Şuan çok güzel ortam var. Bizde sportif başarı istiyoruz. Mali başarıda önemli.  Para olmayınca bir şey olmuyor. Siz ne ne yaparsanız yapın sonuç dönüp dolaşıp paraya geliyor.”

DEVELÜASYON BELİMİZİ BÜKTÜ

“Ben bunları mali genel kurulda da açıklayacağım. Biz geldiğimizden bu güne yabancı oyunculara ödenen paralarla ilgili olarak yüzde 45’lik bir devalüasyon oldu. Çok büyük bir rakam. Artı biliyorsunuz kredi borcunu uzun vadeye böldük. Maalesef gelirler giderleri karşılamıyor. Muhakkak bizim bazı projelere ihtiyacımız var. Bizim stadın isim hakkı ile ilgili olarak 2-3 firma ile görüşmelerimiz var. Olur veya olmaz bilemiyoruz. Ocak ayında netleşecek. Bunun için Bakanımızı da devreye soktuk. Başbakan yardımcımız valimiz çok ilgileniyor. Milli Emlak'tan arazi aldık imarı geçti. Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz eski başkanımız Recep Altepe Bursasporluydu. Alinur Aktaş Başkanımızda çok iyi Bursasporlu. Netice Bursaspor, Bursa’nın en büyük markası.

TARAFTARLARIMIZA TEŞEKKÜR

“Bu birlikteliği sağladığımda başarı gelir. Taraftarlarımızdan Allah razı olsun. Bursa’da hiç kimse elini cebine atmazken, taraftarlarımız kombine alarak 22-24 bin kişiye oynatıyor bizi. Burada sanayicilerimizin yüzde 80’inin desteği olmuyor. Onlarda eninde sonunda katkı sağlayacaklardır. 2018 güzel geçer sakatımız olmayan, başarılı geçen yıl olur. Mayıs’ta kongremiz var. Kongreye güzel bir şekilde hazırlanılır. Kongreye başarılı  başkan olarak gitmek başka, boynu bükük gitmek başka. Allah beni oraya başarılı bir başkan olarak oraya göndermeyi nasip etsin.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler